Saturday, 18 July 2015
07 December 2023
محمد جواد لاریجانی

«کاندیداهای ردصلاحیت‌شده بسیار پخته عمل کردند»

2013 May 24

خبر / رادیو کوچه

«محمد جواد اردشیر لاریجانی» دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه چهارشنبه شب یکم خرداد در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیمای جمهوری اسلامی، گفت که کاندیداهای رد صلاحیت شده، «بسیار مدنی، سطح بالا و مومنانه» عکس‌العمل نشان دادند.

به گزارش «جام جم آنلاین»، «محمد جواد لاریجانی» افزود: «آن‌ها بسیار پخته عمل کردند که بسیار جالب است و نشان می‌دهد تجربه عظیم ملت ما که بنای یک نظام مدنی سیاسی براساس عقلانیت اسلامی است و ماهیت دموکراسی دارد، مبتنی بر تفکر اسلامی است».

وی همچنین گفت: «این رفتار یک الگوی بسیار منحصر به‌فرد برای ملت‌های مسلمان است و درمقابل دموکراسی لیبرال، یک نوع دموکراسی مبتنی بر فکر اسلامی است که غرب از توفیق آن ناراحت می‌شود».

javad-larijani
«جواد لاریجانی» با ذکر این که «کسانی که ثبت نام کردند و اسامی آن‌ها اعلام نشد ، نباید تلخ برخورد کنند»، ادامه داد: «درمیان افرادی که اسم آن‌ها درنیامد، استاد دانشگاه و وزیر سابق هم بود و افراد فرهیخته برخورد بسیار متین داشتند».

وی بدون نام‌بردن از هاشمی رفسنجانی و حامیان وی، گفت: «آنها در فتنه ٨٨ می‌خواستند سوء استفاده کنند و این بار هم این فرایند را آغاز کردند و اولین استراتژی آن‌ها این بود که مردم را از مشارکت دور کنند و بعد هم در نهایت پر رویی برای ما کاندیدا معرفی کردند». لاریجانی ادامه داد: «سخن‌گوی دولت امریکا تصمیم شورای نگهبان را محکوم می‌کند و می‌گوید چرا فلان فرد یا افراد نیستند پس انتخابات آزاد نیست».
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه گفت: «غربی ها باید نتیجه انتخابات ما را بپذیرند و خواهند پذیرفت».
وی ادامه داد: «این تفکر که من می خواهم منجی باشم مبتنی بر یک پیش فرض غلط است زیرا کشور برروی لبه پرتگاه نیست».

وی همچنین گفت: «آن‌ها باید زحمت بکشند و در مورد مسائل اصلی حرف بزنند و کار خوب صداوسیما این است که کار پوستر چاپ کردن را دارد بی اثر می‌کند. نامزدها دنبال عکس فوتوژنیک و پوستر نباشند مانکن که نمی‌خواهیم انتخاب کنیم».

وی با گفتن این سخن که تنظیم معیشتی و اقتصاد از نخستین دست‌آوردهای انتخابات ماست، گفت‌وگوی ویژه را این‌گونه پایان داد: «رییس جمهور آینده اقتصاد ما را منضبط می‌کند. معتقدیم با توجه به برداشتی که غربی‌ها خواهند داشت، وضع اقتصادی ما بهتر خواهد شد و مجبورند این مشکل‌تراشی‌هایی را که هم اکنون است، کاهش دهند».

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,