Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
احمد توکلی، نماینده مجلس

«موضع‌گیری هاشمی ضربه به توهمات دشمنان بود»

2013 May 25

خبر / رادیو کوچه

«احمد توکلی» نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با تشکر از «آیت‌اله هاشمی» به دلیل موضع‌گیری‌اش پس از رد صلاحیت از سوی شورای نگهبان، گفت که «موضع‌گیری قانون‌گرایانه و عاقلانه آقای هاشمی رفسنجانی ضربه کاری به توهمات دشمنان بود هر چند رد صلاحیت او را به مصلحت نمی‌دانستم».

به گزارش «خبرگزاری مهر»، آقای توکلی در این باره گفت: «موضع گیری آقای هاشمی رفسنجانی در قبال عدم تایید صلاحیت‌شان یک بار دیگر این ضرب‌المثل فارسی را به یاد آورد که دود از کنده بلند می‌شود».

وی افزود: «البته با سوابق تاریخی و نقش آقای هاشمی در شکل گیری نهضت و پیروزی انقلاب اسلامی و پیروزی در جنگ و اداره کشور اگر غیر از این بود، تعجب آور بود».

20120910-Tavakoli

این نماینده اصول‌گرای مجلس ادامه داد:« اگرچه بنده با نامزدی آقای هاشمی و رییس جمهور شدن ایشان در این دوره موافق نبودم اما رد صلاحیت او را هم به مصلحت نمی‌دانستم».

توکلی گفت: «علی‌القاعده شورای نگهبان حجتی برای خود داشته است. اما عدم تایید آقای هاشمی، بزرگ‌ترین رد صلاحیتی است که از اول انقلاب به دست شورای نگهبان انجام شده است و می‌توانست مشکلاتی برای فرد باسابقه ای چون هاشمی و کشور ایجاد کند».

وی افزود: «دیدیم که دشمنان خارجی چقدر روی این مساله سرمایه‌گذاری کرده‌اند و بسیاری از دوستان در داخل از این موضوع ناراحت و متاثر شدند، ولی این موضع گیری قانون گرایانه و بسیار عاقلانه آقای هاشمی رفسنجانی ضربه کاری به توهمات دشمنان بود و دوستان انقلاب را در داخل کشور خوشحال کرد».

توکلی تاکید کرد: «بنده به رغم انتقاداتی که از سال‌های هفتاد به این طرف نسبت به ایشان داشتم و دارم، از این موضع‌گیری بر حق آقای هاشمی تشکر می‌کنم».

بیشتر بخوانید:

«شیطان می‌خواند نام بهار حذف شود»«شیطان می‌خواند نام بهار حذف شود»

«برای حفظ نظام مقدس‌مان تحمل سختی‌ها شیرین است»«برای حفظ نظام مقدس‌مان تحمل سختی‌ها شیرین است»

«شورای نگهبان ملت ایران را شادمان کرد»«شورای نگهبان ملت ایران را شادمان کرد»

«کاندیداهای ردصلاحیت‌شده بسیار پخته عمل کردند»«کاندیداهای ردصلاحیت‌شده بسیار پخته عمل کردند»

«دل‌جویی آیت‌‌اله صانعی از هاشمی رفسنجانی»«دل‌جویی آیت‌‌اله صانعی از هاشمی رفسنجانی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,