Saturday, 18 July 2015
03 October 2023
اکبر هاشمی رفسنجانی

«اسرار نظام باید حفظ شود»

2013 May 26

خبر / رادیو کوچه

«آیت‌اله اکبر هاشمی رفسنجانی» رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام روز شنبه چهارم خرداد در دیدار با جمعی از اعضای شورای مرکزی جمعیت فداییان اسلام، با تاکید بر اینکه مسایل و اسرار زیادی وجود دارد که اسرار نظام است و باید حفظ شود، اظهار کرد: «کسانی که در دوران مبارزه حضور نداشتند و رنج و مشکلات مردم را نچشیده‌اند، امروز هم حضور مردم در عرصه‌ها را جدی نگرفته و احساس می‌کنند، هر آنچه که آنها از اسلام می‌فهمند باید ملاک رفتار و منش کشورداری باشد».

به گزارش «خبرگزاری مهر»، آقای با بیان اینکه صبر در بی‌مهری‌ها، تحمل شرایط سخت و دشوار هجمه‌ها و بمباران تخریب‌ها و اهانت‌ها، را از قرآن آموخته‌ام، تاکید کرد: «صبر را یک اصل اسلامی می‌دانم، به‌ویژه این‌که این صبر و استقامت در راه اصلاح، منافع و مصالح اسلام و مکتب اهل بیت باشد».

 وی در ادامه گفت: «تا جایی که مکلف به صبر و بردباری باشم، تحمل می‌کنم» و افزود: «بخشی از این بداخلاقی‌ها یا مخالفت‌ها، ناشی از تفاوت دیدگاه بنده در مورد نگاه اسلام به حقوق شهروندی با برخی از افرادی است که تحمل این دیدگاه را نداشته و این موضوع سابقه‌ای به طول عمر انقلاب اسلامی دارد».

20130323-hashemirafsanjani-koocheh

 «آیت‌اله هاشمی رفسنجانی»‌ که صلاحیت وی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری، رد شده است، ادامه داد: «در این خصوص مسایل و اسرار زیادی وجود دارد که اسرار نظام است و باید حفظ شود. در دوره‌ای که ریاست مجلس شورای اسلامی را به عهده داشتم، اختلاف در تصویب قوانین بین شورای نگهبان و مجلس به حدی رسید که در امور تقنینی کشور، نوعی بن‌بست ایجاد شد که همین امر موجب شد امام دستور تاسیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رفع اختلاف بین شورای نگهبان و مجلس را صادر کردند که در آن زمان نوعی بن‌بست‌شکنی بود که هنوز هم ادامه دارد».

وی با اشاره به افتراق پیش آمده در کشور بین جناح‌های موسوم به اصول‌گرا و اصلاح‌طلب گفت: «هرچند این دسته‌بندی‌ها لفظی و در حد اسم است و چپ‌های دیروز، راست‌های امروزند و بالعکس، ولی باید کشور را به سمت وحدت و نزدیک‌تر شدن این صف‌بندی‌های جناحی هدایت کرد تا نظام از ناحیه تهدیدات و تحریم‌های خارجی و افراطی‌گری‌های داخلی آسیب نبیند».

بیشتر بخوانید:

«موضع‌گیری هاشمی ضربه به توهمات دشمنان بود»«موضع‌گیری هاشمی ضربه به توهمات دشمنان بود»

«شورای نگهبان ملت ایران را شادمان کرد»«شورای نگهبان ملت ایران را شادمان کرد»

«کاندیداهای ردصلاحیت‌شده بسیار پخته عمل کردند»«کاندیداهای ردصلاحیت‌شده بسیار پخته عمل کردند»

«دل‌جویی آیت‌‌اله صانعی از هاشمی رفسنجانی»«دل‌جویی آیت‌‌اله صانعی از هاشمی رفسنجانی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,