Saturday, 18 July 2015
26 October 2021
با ابلاغ از سوی بخش نیروی انسانی

«قطع هم‌کاری دو نفر دیگر با صدای آمریکا»

2013 May 28

گزارش خبری / رادیو کوچه

در حالی که صدای آمریکا در انتظار آغاز به کار سردبیر تازه خود در ماه ژوئن است، بنابر ابلاغ بخش نیروی انسانی این رسانه دولت ایالات متحده، به هم‌کاری «نگار مرتضوی» و «مهشید ندیری» با صدای آمریکا پایان داده شد.

خانم مرتضوی مجری برنامه «روی خط» در صدای آمریکا بود و گفته می‌شود وی به علت حمایت از انتخابات در ایران و هم چنین حرکتی موسوم به «جنبش سبز» از کار برکنار شد.

negarmortazavi-mahshidnadiri-koocheh

از سوی دیگر خانم ندیری نیز در روزهای پایانی ماه می به هم‌کاری‌اش در صدای آمریکا پایان داده شده است.

در شرایطی که میزان بودجه این رسانه دولت آمریکا رو به کاهش است، به نظر می‌رسد روند تعدیل نیروی انسانی در آن ادامه داشته باشد.

خانم مرتضوی پیش‌تر قرار بود هم‌کاری خود را با بخش فارسی «بی بی سی» در واشینگتن آغاز کند که به دلیل‌های مالی این توافق حاصل نشد.

«نگار مرتضوی» روز سی‌ام ماه مه در صفحه فیس‌بوک خود در این باره نوشت: «خلاصه داستان اینه که جمعه گذشته بدون هیچ تذکر قبلى و توضیحی، به من گفتن کارم در صداى آمریکا تموم شده. برنامه روى خط هم با اجراى جدید و با تمرکز بر یک دیدگاه ادامه پیدا کرده. تلاش ما در یک سال و نیم گذشته این بود که دیدگاه های مختلف رو به برنامه روی خط وارد کنم و یک فضای گفتگوی آزاد و سالم با حضور اقشار مختلف مردم شکل بگیره. یک ساله که «تریبون آزاد» رو به روی خط اضافه کردیم و هر ماه تریبون رو به مخاطب دادیم که در مورد هر موضوعی، حتی انتقاد از خود ما و صدای آمریکا صحبت کنه. به همین دلیل سال گذشته برنامه روی خط نامزد جایزه «بهترین تعامل با مخاطب» در بین تمام برنامه های ۴۵ زبان صدای آمریکا شد. اما بعضی سلیقه ها در مدیریت جدید بخش فارسی این رویکرد باز و مخاطب-محور رو نپسندیدن و حتی تریبون آزاد این ماه رو حذف کردن. متاسفانه برخوردهای حذفى و سلیقه اى و عدم تحمل نظر مخالف، منحصر به مدیریت صدا و سیما نیست. به امید روزى که تحمل نظر دیگران در تک تک ما نهادینه بشه و براى رسوندن صداى خودمون، صداهاى منتقد و مخالف خودمون رو حذف نکنیم.».

بیشتر بخوانید:

«محمد منظرپور سردبیر صدای آمریکا شد»«محمد منظرپور سردبیر صدای آمریکا شد»

«سردبیر صدای آمریکا برکنار شد»«سردبیر صدای آمریکا برکنار شد»
«پایان هم‌کاری رودابه بختیار با صدای آمریکا»«پایان هم‌کاری رودابه بختیار با صدای آمریکا»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd334354 tenormin Buy Methotrexate levitra professional