Saturday, 18 July 2015
24 January 2020
تازه‌های موسیقی زیرزمینی، بخش یازدهم

«غیر مجاز»

2013 May 29

نویسنده: خسرو  کیان‌راد

اجرا: حسین میرزاقلی / رادیو کوچه

درود بر هم‌کوچه‌های عزیز و دوسـت‌داران موسیقی زیرزمینی. بازهم چهارشنبه اومد تا با غیرمجازی دیگه در خدمتتون باشیم. شما رو دعوت می‌کنیم تا به یازدهمین قسمته این برنامه‌ از رادیو کوچه گوش کنید.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

قبل از پخش آهنگا و اجراهای این هفته می‌خواستیم از طریق این برنامه تشکر ویژه‌ای کنیم از تمام جوونای ایرونی که تو عرصه‌ی موسیقی زیرزمینی فعالیت می‌کنن و تمام‌قد به احترام این عزیزان که تو اون شرایط دشوار به کار موزیکشون ادامه می‌دن از جامون بلند شیم  و کلاه از سر برداریم. معرفی و پخش آثار این دوستان که بدون داشتن هیچ‌گونه رسانه و حامی رسمی، کارشون رو رها نمی‌کنن، کم‌ترین کاریه که می‌تونیم انجام بدیم.

آثار هفته:

این برنامه رو با ترانه‌ی «النگ و دولنگ» کار تازه‌ای از «عبدی بهروانفر» شروع می کنیم. این ترانه در آلبوم جدیدی با نام «غم» قرار داره که به زودی منتشر می‌شه.

2013529-Kooche-Khosro1

«النگ و دولنگ» رو شنیدید با صدای «عبدی بهروانفر». به‌عنوان دومین آهنگ امروز، ترانه‌ی «دیپرشن تهرانی» رو براتون پخش می‌کنیم کار تازه‌ای از «هومن اژدری». موسیقی و ترانه‌ی این کار رو هم «هومن» نوشته و «سیاوش امامی» کارای میکس و مسترینگ رو انجام داده.

«جنگ»، عنوان سومین ترانه‌ی امروزه که «حسین رنگ‌چی» اون ُاجرا کرده و هم‌چنین آهنگسازش بوده. ترانه‌ی این کار هم سروده‌ی «سیاوش سبزی.»

آلبوم هفته:

این‌جا رادیو کوچه‌س و شما شنونده یازدهمین قسمت از برنامه‌ی غیرمجاز هستید. اما می‌رسیم به بخش آلبومای هفته. همون‌طور که گفتیم آلبوم جدیدی از «»عبدی بهروانفر با نام «غم» تو راهه. هم‌چنین در هفته‌ای که گذشت آلبوم کاوری از کارای «پینک فلوید» منتشر شد. تو این آلبوم که شامل شانزده قطعه می شه افرادی چون «علا والانژاد، سیاوش مهرپویا، مادمازل، امیر دانایی، هومن اژدری»، و گروه‌هایی مثل «کافی‌نیست، هاوار، کامنت، کامران جم، آیس باند، کرانیکل، اندیشیا، بی‌پت، مشین باند، آتروان» و … هر کدوم قطعاتی رو اجرا کردن.

2013529-Kooche-Khosro2

اجراهای هفته:

خُب ببینیم چه کنسرتایی پیش رو داریم…. اولِ ژون گروه کیوسک در ونکوور کانادا اجرای زنده داره.

همچنین شاهین نجفی جمعه ۲۱ ژوئن ۲۰۱۳  در نیویورک، جُمعه ۲۸ ژوئن در تـورنـتو و یکشنبه ۷ ژولای در ونـکُور برنامه خواهد داشت.

معرفی هفته:

اما امروز در بخش معرفی هفته می‌خوایم به سراغ گروه «کرانیکل» در تهران بریم. این گروه خرداد ١٣۹۱ کار خودشُ با اجرای آثاری از بندهای بزرگی‌ چون «کمل، پینک فلوید، ریورساید» آغاز کرد.
سبک مورد علاقه گروه و سبکی که در آهنگ‌سازی آثار شخصی اعضای گروه دیده می‌شه «پراگرسیو راکه». بچه‌های گروه «کرانیکل» سعی‌ می‌کنن با اجرای چند اثر از گروه‌های بزرگ این سبک به درک جامع‌تری از موسیقی «پراگرسیو» دست پیدا کنن.

2013529-Kooche-Khosro3

گروه «کرانیکل» تشکیل شده از: سجاد خیابانی: وکال/ دانیال قاسمی: لید گیتار/ دانیال ایزدی: بیس گیتار و بک‌وکال/ علی دوانی: درام/  و شروین بیدختی: کیبورد.

آبان ماه سال گذشته این گروه یه اجرای پژوهشی در تهران داشت، که به همت مرکز فرهنگی عرفان کهن برگزار شد. تازه‌ترین فعالیت گروه هم حضورش در آلبوم فستیوال «پینک‌فلوید» بوده که هفته قبل منتشر شد. این آلبوم شامل کاور برخی از آهنگای «پینک‌فلوید» توسط تعدادی از گروه‌های راک ایرانی می‎‌شه که در این میان بچه‌های «کرانیکل» هم آهنگ  (Run Like Hell) رو اجرا کردن.

خُب با معرفی گروه «کرانیکل» می‌رسیم به پایان یه غیرمجازه دیگه. غیرمجاز رو برنامه‌ی خودتون بدونین و کارای جدیدتونُ از طریق صفحه‌ی فیس‌بوک غیرمجاز برامون بفرستین.

خانما و آقایون یازدهمین برنامه‌ی «غیرمجاز» رو شندید، کار مشترک خسرو  کیان‌راد (نویسنده متن)، حسین میرزاقلی و امیر فاخر (گویندگان) از رادیو کوچه. سپاس از شما که هم‌راه بودید و هم‌ترانه. تا هفته دیگه و غیرمجازی دیگه، ساز دلتون میزون و پُر تپش.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,