Saturday, 18 July 2015
16 September 2021
برای مقابله با آنفلوآنزای خوکی

«مالزی کار کنترل مردم در اماکن عمومی را آغاز کرد»

2009 August 15

ایرنا

وزارت بهداشت مالزی اقدامات کنترلی خود را برای تشخیص افراد مبتلا به آنفلوآنزای خوکی به منظور جلوگیری از گسترش بیشتر این بیماری از امروز آغاز کرد.

بنا به این گزارش، وزارت بهداشت مالزی با استفاده از نیروهای امنیتی و با دستگاه‌های حرارت‌سنج اقدام به کنترل ورودی‌ها و خروجی‌های اماکن عمومی می‌پردازد.

گفته می‌شود اقدامات جدی کنترلی وزارت بهداشت در آستانه 31 آگوست سالروز استقلال مالزی و برگزاری جشن‌های مربوط به این روز در نقاط مختلف این کشور تشدید شده‌است.

بر اساس این گزارش، این اقدامات در مکان‌هایی نظیر مدارس، سالن‌هایی که در آن همایش برگزارمی‌شود، مرکز همایش‌های بین‌المللی مالزی و دیگر اماکن عمومی صورت می‌گیرد.

تعداد مبتلایان به بیماری آنفلوآنزای خوکی به 3400 نفر نزدیک شده‌است و تا کنون نیز 59 نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند که این موضوع باعث نگرانی مردم و مقامات بهداشتی این کشور و افزایش کنترل‌ها برای جلوگیری از آن شده‌است.

در کمتر از یک هفته بیش از 40 نفر در مالزی به دلیل ابتلای به بیماری آنفلوآنزای خوکی جان خود را از دست داده‌اند که تعدادی از جان‌باختگان کودکان خردسال بوده‌اند.

محی‌الدین یاسین معاون نخست‌وزیر مالزی نیز امروز اعلام‌کرد که قرار‌است امروز دیداری با وزارت بهداشت این کشور داشته‌باشد تا از وی بخواهد اماکنی که افراد در آن بیشتر به این بیماری مبتلا‌شده‌اند را به مردم معرفی‌کند تا رفت و آمد به این اماکن کمتر صورت بگیرد.

شایعات و اطلاعات غلط درباره آنفلوآنزای خوکی این روزها در مالزی بسیار شایع شده‌است و دولت نیز اقدامات آگاهی بخش و اطلاع‌رسانی درست درباره این بیماری را آغاز کرده‌است که به طور آشکار در اماکن عمومی نظیر، پارک‌ها، مراکز تفریحی و بانک‌ها مشهود است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|