Saturday, 18 July 2015
24 January 2020
تازه‌های موسیقی زیرزمینی، بخش دوازدهم

«غیر مجاز»

2013 June 06

نویسنده: خسرو  کیان‌راد. اجرا: امیر فاخر، حسین میرزاقلی / رادیو کوچه

با سلامی دوباره به اهالی رادیو کوچه و دوست‌داران برنامه‌ غیرمجاز. امروز چهارشنبه با دوازدهمین قسمت این برنامه با شما هستیم. آماده باشید که به‌زودی کلی آهنگ جدید به سمت‌تون شلیک می‌شه.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

این وعده رو بهتون بدیم که داریم تلاش می‌کنیم تا برای چهارشنبه هفته بعد یه ویژه‌‌برنامه داشته باشیم. قصد داریم گلچینی از آهنگای زیرزمینی که بعد از انتخابات جنجال‌برانگیز سال 88 تولید شدن رو براتون پخش کنیم و شما رو به حال و هوای خرداد و تابستون چهارسال پیش ببریم. پس برنامه هفته بعد رو از دست ندید.

1-(4)

آثار هفته:

خب آهنگای امروز رو با کار تازه‌ای از گروه «ویتار» شروع می‌کنیم. ترانه «سُتوه»، رو می‌شنویم با صدای «پرناز پرتویی» و با شعری از «فریدون مشیری».

ترانۀ «ستوه» رو شنیدید از گروه ویتار. به‌عنوان دومین کار امروز آهنگ «آوار رنگ» رو براتون پخش می‌کنیم با صدای «فرجام» و با شعری از «حسین پناهی».

«آوار رنگ» بود کار تازه‌ای از فرجام.  کار بعدی یه آهنگ شنیدنی به زبان کردیه از گروهی با نام «هیرو و فریا». پس با هم گوش می‌دیم به آهنگ «دلتنگی».

خب امیدوارم که تا به این‌جا از آهنگای امروز لذت برده باشین. بعد از شنیدن «دلتنگی» از گروه «هیرو و فریا» به سراغ آهنگ تازه «مانی طوقدار» می‌ریم با نام «پرتگاه بیداری» که ترانه، موسیقی و تنظیم این کار همه از مانیه.

2-(4)

اجراهای هفته:

این‌جا رادیو کوچه‌س و شما دوازدهمین برنامه غیرمجاز رو می‌شنوید…. اما می‌رسیم به اجراهای پیش‌رو. نوزدهم و بیستم ژولای، «اروین خاچیکیان» و «گروه کارمندان» به هم‌راه «رعنا منصور» در تورنتوی کانادا اجرای زنده خواهند داشت.

 معرفی هفته:

امروز در بخش معرفی هفته می‌خوایم شما رو با «گروه بمرانی» آشنا کنیم. این گروه تشکیل شده از

«بهزاد عمرانی» (خواننده، گیتار ریتم)، «مانی مزکی» (سازدهنی)، «جهانیار قربانی» (گیتار الکتریک)، «آرش عمرانی» (پیانو، کیبورد)، «کیارش عمرانی» (گیتار باس) و «آبتین یغمائیان» (درامز، کاخُن).

موسیقی «بُمرانی» بر پـایه سبک‌های «بلوز» و «کـانتری» است و بچه‌های این گروه تلاش می‌کنن تا این نوع موسیــقی را با کلام فارســی سازگار کنن. در حالی که ریشه‌های اصلی این نوع موسیقی از جـمله ریتم  و بداهه‌نوازی را در خودش حفظ کنه. تــرانه‌های بُـــمرانی،فـارسی و اغلب به زبانی ســاده با مایه‌ای از طنزه.

3-(1)

آبان و بهمن ماه 1391 یکی از آخرین بارهایی بود که این گروه در تهران روی صحنه رفت که استقبال بی‌نظیری رو به هم‌راه داشت. هم‌چنین بچه‌های بمرانی موسیقی برخی نمایش‌ها مثل «کانگورو»، «بام تهران» و «صدسال پیش از تنهایی ما» را اجرا کردن.

 از آلبوم‌های گروه هم می‌شه به «آسمون زرد، خورشید آبی» و «جوراب‌های لخت» اشاره کرد.

با هم یکی از تازه‌ترین کارای این گروه رو می‌شنویم با نام «مردی که لب نداشت» بر اساس شعری از «احمد شاملو». «کاوه عابدین»، «پویا احصایی» و آها راستی کارهای میکس و مسترینگ رو انجام دادن.

خب دوستان حیف از این‌که وقت ما اندکه و باید باز تا چهارشنبه‌ای دیگه به شما بدرود بگیم. ممنونیم که آهنگای تازه و خبرای اجراهاتون برامون می‌فرستین. اگه به پخش زنده رادیو نرسیدید نگران نباشید چون فایل صوتی و متن هر برنامه تو صفحه فیس‌بوک غیرمجاز قابل دسترسیه و اون‌جا می‌تونید هم گوش کنید و هم اون با دوستاتون قسمت کنید.

خانما و آقایون دوازدهمین برنامه «غیرمجاز» رو شندید، کار مشترک خسرو  کیان‌راد (نویسنده متن)، حسین میرزاقلی و امیر فاخر (گویندگان) از رادیو کوچه. سپاس از شما که هم‌راه بودید و هم‌ترانه. تا هفته دیگه و غیرمجازی دیگه، ساز  دلتون میزون و پر تپش.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,