Saturday, 18 July 2015
02 October 2023
فائزه هاشمی

«با ماموریت رد صلاحیت هاشمی به شورای نگهبان رفتند»

2013 June 10

خبر / رادیو کوچه

«فائزه هاشمی» فرزند «آیت‌اله اکبر هاشمی رفسنجانی» در نخستین اظهار نظر خود پس از رد صلاحیت پدرش توسط شورای نگهبان، این عمل را دور از انتظار و رد جمهوریت و اسلامیت نظام خواند.

وی در گفت‌وگویی با سایت کلمه، در پاسخ به سوال «در مسیر رای‌گیری شورای نگهبان چه گذشته است»، اظهار کرد: «گفته می‌شود در رای گیری اولیه در جلسه شورای نگهبان اکثریت با آقای هاشمی بود، سپس افرادی با ماموریت تغییر آرا به این جلسه می‌روند. احتمال بالای پیروزی آقای هاشمی در مرحله اول رابیان می‌کنند و اینکه نتیجه تلاش‌هایشان در این سال‌ها با آمدن آقای هاشمی هدر می‌رود و حذف ایشان در این مرحله بی‌دردسرتر از حذف ایشان پس از برگزاری انتخابات است و غیره. دوباره رای‌گیری می‌شود، بعضی اعضای شورای نگهبان اعتراض می‌کنند و بعضی به عنوان اعتراض جلسه را ترک می کنند. ماموریت انجام می شود، یعنی آقای هاشمی رد صلاحیت شد».

faezeh-hashemi

«فائزه هاشمی» همچنین درباره نگاهش به انتخابات و این‌که آیا قصد شرکت دارد یا خیر، گفت: «کاندیدایی ندارم و شرایط مناسبی نمی‌بینم که بخواهم شرکت کنم. با ثبت نام آقای هاشمی شور و شوق بی‌نظیری سراسر کشور را فرا گرفت. به نظر می‌رسد بعضی از این شور و شوق راضی نبودند و از این انتخابات نتیجه دیگری می‌خواستند، بنابراین ترجیح دادند با ردصلاحیت آقای هاشمی از آن شور و شوق مردمی و مشارکت گسترده‌ای که آرزو و ایده‌آل هر نظامی است صرف‌نظر کنند. به این موضوع رد صلاحیت گسترده اصلاح طلبان در انتخابات شوراها، دستگیری‌ها، حضور سبزها و غیر سبزها در زندان و حصر، فشارها بر روی ستادهای بعضی کاندیداها، تهدید افرادی برای فعال نشدن در ستادها و غیره را نیز اضافه کنید. از همین ابتدا روند انتخابات به نظر منطقی و قانونی نمی‌رسد. بنابراین با این شرایط انگیزه‌ای برای رای دادن نمی‌ماند».

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd958144 benicar online cialis wellbutrin