Saturday, 18 July 2015
14 May 2021

«افتتاح مرده شور خانه به مناسبت دهه مبارکه فجر»

2010 February 13

اردوان در وب‌لاگ خود می‌نویسد:

هر کاری به عرضه و تقاضایش نگاه می‌کند. وقتی خرید پراید طرفدار دارد کارخانه تولید را زیاد می کند و آشغالی را با این نام زیر بغل ملت می‌دهد.

اما حرف این داستان عرضه و تقاضا به کنار. از مهم ترین وقایع در ایام مبارکه دهه فجر افتتاح پروژه‌های ریز و درشت است. این بار بنده که منتظر بودم پروژه‌های ریز و درشت و نیمه کاره و تمام کاره افتتاح شوند، چشم‌ام به جمال یک پروژه کاربردی روشن شد: «در دهه مبارکه فجر مرده شور خانه تمام اتومات و دیجیتالی  در قزوین افتتاح شد.»

خب به هر حال اختراع زاییده احتیاج است. البته این مرده شور خونه رو دوستان ما اختراع نکرده‌اند اما فکر می‌کنم ضرورت سرعت در شست و شوی و خلاص شدن از دست جنازه‌ها را با سرعت هر چه تمام تر احساس کرده‌اند.

در خبر تابناک آمده است:

در نهمین روز از دهه مبارک فجر مجهزترین غسالخانه کشور با حضور استاندار قزوین در آرامستان قزوین به بهره‌برداری رسید.

به گزارش مهر، در مراسمی با حضور احمد عجم استاندار، معاون عمرانی استانداری، شهردار و اعضا شورای اسلامی شهر قزوین و مسئولان استانی بهره برداری از غسالخانه مجهز و مکانیزه شهر قزوین آغاز شد.

این غسالخانه در ساختمان جدید با نام معراج در زمینی به مساحت 950 متر مربع و یک هزارو 750 متر مربع زیر بنا در دو طبقه ساخته شده وبیش از یک میلیارد و500 میلیون تومان هزینه داشته است.

غسالخانه معراج قزوین مجهز به دستگاه شستشوی اموات به صورت مکانیزه است که برای اولین بار در ایران مورد استفاده قرار می گیرد و دارای تصفیه خانه فاضلاب، دستگاه بی‌خطر ساز شیمیایی برای از بین بردن کلیه زباله و لوازم و البسه اموات، سه دستگاه هواساز و اگزاست فن برای پاکسازی هوای داخل مجموعه است.

هم‌چنین دو سردخانه به صورت انفرادی به ظرفیت 76 کشو شامل دو بخش بالای صفر جهت اجساد روزانه و زیر صفر و یک سردخانه عمومی با گنجایش پنج هزار نفر برای موارد خاص و ضروری در این مجموعه پیش بینی شده است.

سرویس بهداشتی، نمازخانه با 350 متر مربع زیربنا مجهز به سیستم برودتی و گرمایی، سیستم صوتی و تصویری ودوربین مدار بسته و ساختمان اداری از دیگر قمتهای غالخانه مکانیزه قزوین است.

غسالخانه مدرن و مکانیزه قزوین در سه کیلومتری جاده فارسیان ودر محوطه آرامستان این شهر قرار دارد و47 نفر در آن مشغول به کار شده اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , 

۱ Comment