Saturday, 18 July 2015
19 January 2021

«تا دیر نشده به دادخواهی جوانان برسید»

2010 February 14

رادیو کوچه

فاطمه کروبی همسر مهدی کروبی در نامه‌ای سرگشاده به آیت‌اله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی در خصوص وقایع روز 22 بهمن و دستگیری فرزندش و نیز شرایط حاکم بر جامعه انتقاداتی را مطرح کرد.
علی کروبی فرزند مهدی کروبی از رهبران مخالف دولت جمهوری اسلامی روز 22 بهمن در جریان راهپیمایی سال‌روز انقلاب ایران بازداشت و پس از چندین ساعت آزاد شد.
خانم کروبی بحران کنونی جامعه ایران را «غده‌ی سرطانی» خواند و یادآور شد که نامه‌اش «تنها از سر دلسوزی» و برای« پیشگیری از جنایات آتی» است.
وی در نامه‌اش افزود: «علی پس از انتقال به مسجدی به نام امیرالمومنین، به شدت مورد  ضرب و جرح  قرار گرفته و  جماعتی بی‌هویت  با به کار بردن  سخیف‌ترین و زشت‌ترین الفاظ در مورد مادر و پدرش، وی را تحت فشار روحی قرار داده‌اند.»
همسر مهدی کروبی در نامه‌اش تصریح کرد: «این از خدا بی‌خبران، مکان امن الهی را به شکنجه‌گاه فرزندان مردم تبدیل  کرده و در واکنش به اعتراض علی کروبی، او را  در خانه خدا تهدید به… کردند که مجازات ارتکاب آن فعل در قانون مجازات اسلامی مرگ است.»
وی افزود: «خدا می‌داند این جماعت وقیح، با دست بازی که دارند، بر سر جوانان کم سن و سال این کشور چه آورده و می‌آورند. به راستی که زبان و قلم از بیان وحشی‌گری این قوم که این روزها بر فرزندان این مرز و بوم حاکم شده‌اند، قاصر و ناتوان است.»
فاطمه کروبی در بخش دیگری  از نامه آورده است: «تا دیر نشده به دادخواهی فرزندان بی نام و نشان این کشور بویژه دستگیر شدگان جوان اخیر برسید. پیش از آنکه کامران ها و محسن های دیگر زیر شکنجه این افراد بی مسئولیت جان دهند و حیثیت این کشور و نظام را به چالشی اساسی بکشانند، تدبیری کنید.»
گفتنی است نامه فاطمه کروبی به رهبر ایران در حالی منتشر می‌شود که پیش از این مهدی کروبی در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس خبرگان از تجاوز در زندان‌های ایران خبر داده بود هرچند که هیات ویژه قوه قضاییه این ادعا را رد کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,