Saturday, 18 July 2015
16 January 2021

«نامه سه تشکل کارگری به اجلاس شورای حقوق بشر»

2010 February 14

رادیو کوچه

سه تشکل کارگری در ایران، در نامه‌ای به اجلاس شورای حقوق بشر در ژنو، خواستار بررسی خواست‌های طبقه کارگر ایران برای «داشتن یک زندگی انسانی و بدور از هر گونه سرکوب و وحشت» شده‌اند.
«سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه»، «سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه» و «اتحادیه آزاد کارگران ایران» سه تشکلی هستند که این نامه را منتشر کردند.
در هفتمین اجلاس بررسی ادواری جهانی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، در روزهای ۱۵ تا ۱۷ فوریه در مقر این سازمان در ژنو، وضعیت حقوق بشر در ایران مورد بررسی قرار می‌گیرد.
این سه تشکل در نامه خود عنوان کردند که  شرایط زندگی طبقه کارگر ایران در طول ۳۰ سال گذشته و  برخلاف مطالبات پایه‌ای انقلاب ۵۷،  بدتر شده و روزبه روز بر ابعاد فقر، فلاکت و بی‌حقوقی آنان افزوده شده است.
در این نامه با اشاره به اینکه حداقل دستمزد کارگران چهار برابر زیر خط  فقر است، افزوده شده است: « میلیون‌ها خانواده کارگری در نتیجه عدم پرداخت به موقع دستمزدهای نان آوران شان، بطور دائمی در غیر انسانی‌ترین شرایط برای زنده ماندن خود دست و پا می‌زنند.»
گفتنی است هم‌اکنون شماری از فعالین کارگری در ایران به دلیل فعالیت‌های صنفی و سندکایی در زندان به سر می‌برند. منصور اسانلو، ابراهیم مددی، علی نجاتی و علیرضا ثقفی از جمله این بازداشت‌شدگان هستد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,