Saturday, 18 July 2015
27 January 2020
طی نشستی در فرهنگ‌سرای سرو

«جواد مجابی و رسول یونان از شعر سپید می‌گویند»

2013 June 19

گزارش / رادیو کوچه
«جواد مجابی» و «رسول یونان» در نشستی، درباره شعر سپید سخن می‌گویند. در این نشست که روز چهارشنبه ۲۹ خردادماه به ‌بهانه انتشار مجموعه شعر «اصلا مهم که نیست» سروده «علیرضا بهرامی» برگزار می‌شود، «دکتر جواد مجابی» شاعر و منتقد پیش‌کسوت و «رسول یونان» شاعر، درباره وضعیت شعر سپید، ویژگی‌ها و چشم‌انداز آینده آن سخن خواهند گفت.
نشست یادشده از ساعت ۱۷:۳۰ روز چهارشنبه در «فرهنگ‌سرای سرو» واقع در «ضلع شمالی پارک ساعی، کوچه ساعی ۲» برگزار خواهد شد و طبق اعلام، برخی از شاعران معاصر نیز در پایان آن به شعرخوانی خواهند پرداخت.

bahrami-poem

«جواد مجابی» متولد ۱۳۱۸ در قزوین، شاعر، طنزپرداز، منتقد، نقاش و روزنامه‌نگار، تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی حقوق و دکترای اقتصاد به انجام رسانده است. او به‌ویژه در دهه‌های ۴۰ و ۵۰ روزنامه‌نگار پرکاری بود و همچنین مجموعه شعرهای «فصلی برای تو (۱۳۴۴)، زوبینی برقلب پاییز، پرواز در مه، بر بام بم، سفرهای ملاح رویا، پوپکانه، شعرهای من و پوپک، دری به شادخویی، سفرهای ملاح رویا (۵ کتاب)، سال‌های شاعرانه (۳ کتاب) و شعر بلند تامل (۴ کتاب -۱۳۸۲)» را منتشر کرده است.

این کارشناس هنرهای تجسمی همچنین علاوه بر انتشار کتاب‌هایی در حوزه‌های طنز، داستان کوتاه، رمان، داستان کودکان، نمایش‌نامه، فیلم‌نامه، سفرنامه و مجموعه مقالات، چندین مجموعه شعر منتشرنشده نیز به‌ویژه مربوط به سال‌های اخیر دارد.

rasul-yunan-javad-mojabi-radiokoocheh

از سمت راست: رسول یونان، دکتر جواد مجابی

«رسول یونان» متولد ۱۳۴۸ در ارومیه، شاعر، نویسنده و مترجم نیز تاکنون چند دفتر شعر به چاپ رسانده است. آثاری از او نیز به زبان‌های ترکی، کردی و ارمنی در داخل و خارج از کشور به چاپ رسیده است.
«روز بخیر محبوب من، کنسرت در جهنم، من یک پسر بد بودم، پایین آوردن پیانو از پله‌های یک هتل یخی، مواظب باش مورچه‌ها می‌آیند و چه کسی مرا عاشق کرد»، از مجموعه شعرهای منتشرشده او هستند که آثاری در حوزه داستان، نمایش‌نامه و فیلم‌نامه نیز دارد. یونان همچنین آثاری را از زبان ترکی به فارسی برگردانده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,