Saturday, 18 July 2015
09 December 2019
حسن روحانی

«باید به وحدت کلمه در آرمان‌های آیت‌اله خمینی رجوع کرد»

2013 June 21

خبر / رادیو کوچه

«حسن روحانی» پیروز انتخابات ریاست جمهوری ۹۲، در گفت‌وگویی که روز بیست‌ونهم خرداد منتشر شد، اظهار کرد که باید به واژه‌های «وحدت کلمه» و «اخلاق» در آرمان‌های «آیت‌اله خمینی» مراجعه کرد.

وی در مصاحبه با «سایت جماران» گفت که پیش از انتخابات انجام شد، در پاسخ به سوالی در خصوص اصول مغفول مانده از آرمان‌های «آیت‌اله خمینی» اظهار داشت: «در مورد آرمان‌های امام مولفه‌هایی هستند که آن نکات درحد لازم مورد توجه نیست؛ همه می‌دانند که امام بر وحدت، بسیار بسیار تاکید و همیشه واژه “وحدت کلمه‌” را تکرار می‌کردند. ایشان می‌فرمودند من از دشمن خارجی برای این انقلاب و کشور هراسی ندارم اما برای اختلاف در داخل نگران هستم و متاسفانه در این سال‌های اخیر و همین ماه‌های اخیر شاهد فاصله فراوان، اختلاف و شکاف در جامعه و اختلاف بین تشکل‌ها، احزاب و جناح ها هستیم؛ چیزی که شایسته این کشور نیست و آن هم به بهانه‌هایی صورت می‌گیرد که بسیاری از آن‌ها اصل و اساس و ریشه‌ای ندارد و واهی است. این یکی از آن نکاتی است که در این سال‌های اخیر مورد غفلت قرار گرفته است».

20130620-ruhani-khomeini-koocheh

«حسن روحانی» افزود: «مساله دیگر “اخلاق” است که امام همواره بر آن تاکید می‌ورزید. ایشان هم در زندگی، هم در سخنان و هم در شیوه رفتار زندگی مسوولان بر آن تاکید داشتند، اما متاسفانه مساله اخلاق هم در سال‌های اخیر نه تنها مورد توجه قرار نگرفته بلکه از سوی افرادی که مسوولیت‌‌هایی دارند و بداخلاقی از سوی آن‌ها کمتر انتظار می‌رود، شاهد بداخلاقی‌های بسیار زیادی هستیم؛ از سخنان بی‌پایه گرفته تا دروغ و تهمت تا دیگر بداخلاقی‌ها که هرگز شایسته نظام اسلامی ما نیست و متاسفانه شاهد این شرایط هستیم».

«حجت‌الاسلام روحانی»، «آیت‌اله خمینی» را فردی خواند که به گفته‌ی او، عزت را برای ایران به ارمغان آورد و ادامه داد: «اما متاسفانه با فشارهایی که بخشی از آن هم به واسطه فشارهای خارجی بر ما تحمیل می‌شود و بر زندگی مردم تاثیر گذاشته و مردم به خاطر تأمین معیشت خود و زندگی روزمره خود با مشکلات فراوانی روبرو شده‌اند و عده‌ای حتی برای تامین دوای بیمار خود یا جهیزیه برای دختر و یا شغلی برای فرزند خود و این‌که بتوانند زندگی آرام و راحتی داشته باشند با مشکلات فراوانی روبرو هستند و این همه مشکل و فشار با عزت و سربلندی یک ملت عظیم سازگار نیست. این‌ها همه مسائلی است که متاسفانه شاهد آن هستیم».

وی در پاسخ به این سوال که در صورت به دست گرفتن دولت، چگونه می‌توان مشکلات فرهنگی و اخلاقی را حل کرد؟ گفت: «بروز و ظهور مسائل فرهنگی و اخلاقی می‌تواند خیلی به سرعت اتفاق بیفتد اما بازگشت آن به حالت اول زمان‌بر است. مسائل فرهنگی و اخلاقی موضوعی نیست که یک یا دو روزه آن را سامان داد. اما اگر همه دست به دست هم داده و فضا را تغییر دهیم، می‌توانیم به این اهداف دست یافته و دولت آینده اگر اخلاق‌مدار باشد حتما می‌تواند بر این مساله تاثیر‌گذار باشد».

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    EE0EM7 vmxnggzsoxbl, [url=http://vrwfpgonemik.com/]vrwfpgonemik[/url], [link=http://hkrcsnzoluml.com/]hkrcsnzoluml[/link], http://xpwbkjhgbqkr.com/