Saturday, 18 July 2015
08 July 2020
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه

«نظام باثبات است، نیاز به صدور حکم حکومتی نبود»

2013 June 21

خبر / رادیو کوچه

«عبداله حاج صادقی» جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه، شام‌گاه پنج‌شنبه در همایش استادان بسیجی قم در دانشگاه شیخ مفید این شهر، در خصوص رد صلاحیت‌ها گفت: «در مراحل قبلی نظام نگران حضور حداکثری مردم در انتخابات بود و با حکم حکومتی برخی را بر می‌گرداندند، اما امروز آن‌قدر نظام اسلامی با ثبات و مطمئن است که نیازی به حکم حکومتی ندارد. این یعنی ثبات و اقتدار همراه با انعطاف و مردم سالاری».

به گزارش «خبرگزاری مهر»، جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه تصریح کرد:‌ «رییس جمهوری سه بار برای حکم حکومتی خدمت رهبری رفت و چانه‌زنی کرد اما رهبری خواسته رییس جمهوری را قبول نکردند».

20130621-hajsadeghi

وی با بیان این‌ که دشمنان پس از رد صلاحیت برخی از شخصیت‌ های نظام، امیدوار به عدم مشارکت مردم در انتخابات شدند، گفت: «متاسفانه برخی از روزنامه‌‌های داخلی نیز در این زمینه بلندگوی دشمن شده بودند و نقشه‌‌های آن‌ها را عملیاتی می‌کردند».

حاج صادقی هم‌چنین گفت: «گاهی انتخاب شدن یک کاندیدا که در مناظره ها منتقد نظام است، یک لطف خفی خداوند است».

وی با بیان این‌ که در نظام اسلامی یک سیاست‌گذار بیشتر وجود ندارد که آن هم ولی فقیه است، گفت: «رییس جمهور رییس قوه مجریه است نه نظریه‌پرداز و سیاست‌گذار در روابط خارجی، سیاست‌های خارجی دست رییس جمهور نیست بلکه دیپلماسی خارجی بر عهده رییس جمهور است».

حجت الاسلام حاج صادقی ادامه داد: «تفاوت این انتخابات با دیگر انتخابات چه بود که رهبری فرمودند در این انتخابات هیچ دخالتی نمی کنم و حکم حکومتی نمی دهم، یک روز قبل از اعلام شورای نگهبان، ائمه جمعه استان‌ها و نمایندگان ولی فقیه مهمان رهبری بودند و رهبری فرمودند در این مرحله نه به شورای نگهبان چیزی گفتم و نه می‌گویم».

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه تاکید کرد: «رییس جمهور سه بار برای حکم حکومتی خدمت رهبری رفت و چانه زنی کرد اما رهبری خواسته رییس جمهور را قبول نکردند».

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,