Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
ایران امروز

«صنعت ورشکسته خودرو در انتظار کلید دولت جدید»

2013 June 22

 روشنک آسترکی/ رادیو کوچه

صنعت خودرو در ایران بیش از یک‌سال است که وضعیت هشدار را پشت سر گذاشته و در مرحله بحران به سر می‌برد.

طی روزهای گذشته با توجه به اعلام نتایج انتخابات، فعالان در زمینه خودرو از تولید کنندگان گرفته تا فروشندگان چشم به دولت جدید دارند تا کلیدی که این روزها قرار است خیلی قفل‌ها را باز کند، در قفل بسته صنعت خودرو هم بچرخد و رونقی به این صنعت در حال احتضار دهد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

 این انتظار زمانی بیشتر می‌شود که تابستان در پیش است و بسیاری برای خرید خودرو برنامه‌ریزی کرده‌اند. این در حالی است که طی ماه‌های گذشته افت تولید خودرو سبب شده روزهای پر رونقی در بازار به ثبت نرسد و قیمت‌ها چندان دستخوش تغییر نشود و حتی در مواردی نیز افزایش قیمت‌ها اتفاق بیافتد.

20130622-Kooche-Roshanak1

دولت جدید و امیدواری خودروسازان

 در حالی که محدودیت عرضه خودرو از سوی خودروسازان داخلی ادامه دارد، نمودار شدن امیدهایی نسبت به کاهش دامنه تحریم‌ها علیه خودروسازان داخلی موجب شده تا قیمت خودروهای پر مشتری امروز اندکی کاهش یابد.

 گزارش‌ها حاکی از آنست که تولید خودروی سواری در اردیبهشت امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۵۶.٧ درصدی را نشان می‌دهد.

اغلب فعالان حوزه خودرو بر این باورند که عدم تناسب میان عرضه و تقاضا بر التهاب بازار خودرو افزوده و کاهش تولید محصولات پرتیراژ داخلی مهم‌ترین دلیل گرانی خودرو است، اکنون معادله عرضه و تقاضا در خصوص این محصولات به هم ریخته و این کاهش عرضه افزایش تقاضا و رشد قیمت‌ها را در پی داشته است.

پس از اعلام نتایج انتخابات، فعالان در زمینه خودرو چشم به دولت جدید دارند تا کلیدی که این روزها قرار است خیلی قفل‌ها را باز کند، در قفل بسته صنعت خودرو هم بچرخد و به این صنعت رونق بخشد

البته بازار خودرو طی یک‌سال گذشته اتفاقات زیادی را پشت سر گذاشته که تمام آن ها به نوعی بر افزایش قیمت انواع خودرو اثر گذار بوده از گرانی ارز و طلا تا تحریم های اقتصادی، از ضررو زیان خودروسازان تا کاهش تولید و دعواهای میان سازمان‌ها و نهادهای مختلف چیزی جز گران‌تر شدن خودرو را در پی نداشته اما در این میان تنها انتخابات یازدهمین دوره ریاست‌جمهوری توانست بازارهای اقتصادی را تکان دهد که خودرو نیز از این قاعده مستثنی نبود.

برخی کارشناسان نیز دخالت‌های شورای رقابت در قیمت‌گذاری را  باعث رکود در صنعت خودرو می‌دانند و معتقدند در هیچ نقطه‌ای از دنیا دولت در بحث قیمت‌گذاری خودرو دخالت نمی‌کند برای حل یک موضوع نباید صورت مساله را پاک کرد. دخالت‌های بی‌مورد دولت باعث کاهش ۴۶ درصدی تولید خودرو در سال ٩١ و کاهش ۵٠ درصدی تولید خودرو طی ٢ ماهه ابتدای سال جاری شد.

تاکنون بیش از ١٣٧ واحد تولید قطعه‌سازی تعطیل شده و بین ٣٠ تا ۵٠ درصد از کارگاه‌های تولیدی نیز یا تعدیل نیرو داشته‌اند و یا به صورت نیمه وقت فعالیت می کنند. از سوی دیگر در گذشته به کشورهایی که خودرو صادر می‌شد، قطعه آن خودرو نیز صادر می شد اما با گسترش تحریم‌ها این موضوع نیز منتفی شد.

20130622-Kooche-Roshanak2

«داوود میرخانی رشتی» مشاور انجمن خودروسازان ایران  روز گذشته در گفت و گو با ایسنا ضمن اعلام این نکته که قیمت خودرو کاهش نمی‌یابد، گفت: «در هشت سال گذشته صنعت خودرو سرکوب مالی شده و قیمت محصولات آن به طور مصنوعی پایین نگاه داشته شده است که نتیجه آن رشد ٧.٧ برابری شاخص قیمت کالاهای عمومی در این مدت در مقایسه با رشد ١.۴ برابری قیمت خودروها بوده است».

وی افزود: «به این ترتیب در حدود دو سال اخیر خودروسازان محصولات‌شان را با ضرر و زیان فروختند و تنها در اسفندماه سال گذشته موفق شدند قیمت محصولات‌شان را در حد لازم افزایش دهند که آن نیز با اعتراض شورای رقابت روبرو شد».

«میرخانی رشتی» با بیان این‌که به دنبال بروز بحران نقدینگی در صنعت خودرو در اردیبهشت ماه سال گذشته، پرداخت دو هزار میلیارد تومان تسهیلات به این صنعت به تصویب دولت رسید، خاطرنشان کرد: «با این حال این تسهیلات تاکنون پرداخت نشده است. در کنار آن شورای رقابت نیز اواخر سال گذشته وارد عرصه قیمت‌گذاری خودرو شده و برای حدود سه ماه بازار خودروسازان را قفل و جریان ورودی نقدینگی به این شرکت‌ها را متوقف کرد».

صنعت خودروسازی که بعد از صنعت نفت و فرآورده‌های نفتی، بزرگ‌ترین صنعت ایران به‌شمار می‌رود و برای بیش از دو میلیون نفر شغل ایجاد کرده بود، در حال نابودی می‌باشد

وی تصریح کرد: «بنابراین در چنین شرایطی قیمت خودرو کاهش نخواهد یافت زیرا ممکن نیست که تولیدکننده‌ای کالایی را به قیمتی ارزان‌تر از قیمت تمام شده‌ آن عرضه کند مگر آن‌که بپذیریم این واحد تولیدی تعطیل شود».  به هر حال طی هفته گذشته و با انتشار نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری و افزایش امیدها نسبت به حل مسایل خودروسازان در حوزه تحریم های اقتصادی غرب از یک سو و نیز آغاز سیر نزولی قیمت‌ها در بازار ارز، قیمت برخی خودروهای پرمشتری بازار بین یک تا دو میلیون تومان کاهش یافت.

صنعت خودرو هدف تحریم‌های جدید

بر اساس تحریم‌های جدید آمریکا، افرادی که به فروش، تامین یا انتقال کالاهای مهم، یا ارائه خدمات مورد استفاده در بخش صنعت خودرو ایران اقدام می‌کنند، تحریم خواهند شد. این تحریم‌ها از اول جولای (١٠تیرماه)  به اجرا در می‌آیند.

صنعت خودروسازی بعد از صنعت نفت و فرآورده‌های نفتی، بزرگ‌ترین صنعت ایران به شمار می‌رود و برای بیش از دو میلیون نفر شغل ایجاد کرده است. این صنعت با بیش از نیم قرن سابقه، ایران را در جایگاه بزرگ‌ترین خودروساز خاورمیانه قرار داده است. اما در حال حاضر این صنعت به رکود قابل توجهی دچار شده است. کارشناسان عدم مدیریت و توجه نسبت به این صنعت و تحریم های آمریکا و غرب را عامل اصلی این رکود می دانند.

20130622-Kooche-roshanak3

نکته قابل تامل اینست که از قبل پیش‌بینی می‌شد، دامنه تحریم ها گسترش یابد اما از سوی دولت برای شرایط امروز فکری نشده است. در واقع نه تنها صنعت خودروسازی کشور نتوانست در این مدت به سمت حداکثر کردن ساخت داخل پیش برود بل‌که واحدهای قطعه‌ساز داخلی را نیز بنا به دلایل مختلف تعطیل کرد. در نتیجه این اقدامات صنعت خودرو آن‌چه داشته را نیز از دست داده و خود را وابسته تر کرده است.

«بهرام شهریاری» عضو سابق هیات مدیره‌ انجمن قطعه‌سازان ، آخرین راه حل نجات صنعت خودروسازی کشور را در این می‌داند که شرکت‌های کوچک قطعه‌ساز تبدیل به شرکت- گروه های بزرگ قطعه‌سازی شوند و داشته‌های سخت‌افزاری، مدیریتی  و دانش فنی خود را در اختیار هم قرار دهند و علاوه بر این مراکز تحقیق و توسعه در کنارشان راه‌اندازی شود. در غیر این صورت صنعت خودروسازی محکوم به فنا است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,