Saturday, 18 July 2015
19 January 2020
تازه‌های موسیقی زیرزمینی

«غیر مجاز»

2013 June 27

نویسنده: خسرو  کیان‌راد

اجرا: امیر فاخر، حسین میرزاقلی/ رادیو کوچه

 

سلامی دوباره به دوست‌داران موسیقی آلترناتیو. صدای ما رو از رادیو کوچه می‌شنوید. من امیر فاخر و من حسین میرزاقلی امروز چهارشنبه پنجم تیرماه ١٣٩٢ / ٢۶ ژوئن ٢٠١٣ با پانزدهمین قسمت از برنامه غیرمجاز با شما خواهیم بود با تازه‌های موسیقی زیرزمینی.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

امروز هم کلی آهنگ شنیدنی و خبرای تازه و دست اول داریم براتون، هم‌چنین می‌خوایم  شما را تو این گرمای تابستون به سواحل جنوبی کشورمون یعنی به بندرعباس ببریم تا با بچه‌های پر انرژیه یه گروه راک آشنا کنیم. پس با ما بمونید.

 

آثار هفته:

برای اولین آهنگ این برنامه به سراغِ گروه «جعبه کبریت» رفتیم و کار تازه‌ای با نام «گناهی مرتکب شو». تو این کار بهزاد صدیقی هارمونیکا زده، علی حیاتی: گیتار الکتریک، امیر حسین واحدی: بیس و علی نوریان: درامز. گوش می‌دیم به کار تازه‌ای از گروه جعبه کبریت با صدای بهزاد صدیقی.

20130626-Kooche-Khosro1

دومین کاری که امروز براتون پخش می‌کنیم ترانه‌ی جدیدی با نام «مهملات بیست سالگی» از گروه «تعادل».

«مهملات بیست سالگی» رو شنیدید از گروه تعادل. ترانه‌ی بعدی کاریه به زبان کردی با نام «خار» با صدا و ترانه‌ای از نوید زردی و موسیقی و تنظیم مجید کاظمی.

 

اجرای هفته:

این‌جا رادیو کوچه‌س و شما پانزدهمین قسمت از برنامه‌ی غیرمجاز رو می‌شنوید. اما می‌رسیم به اجرای پیش رو. جمعه و شنبه ١٩و ٢٠ جولای، رعنا منصور و گروه «کارمندان» اجرای مشترکی رو در جشن تیرگان در آمریکا خواهند داشت.

20130626-kooche-Khosro2

 

معرفی هفته:

همون‌طور که در ابتدای برنامه گفتیم امروز می‌خوایم سری به بندرعباس در جنوب ایران بزنیم و شما رو با یه گروه راک به اسم «زاراک» آشنا کنیم. این نام تلفیقی از دو اسم زار و راک. زار نوعی موسیقی محلی تو جنوب ایران و هرمزگان که تو جزایر هرمز و قشم بسیار شنیده می‌شه. بچه‌های گروه هدفشون از این ترکیب رو نه اشاره به موسیقی تلفیقی بل‌که به‌عنوان یه جور شناسنامه واسه گروه قرار دادن که بگن از کدوم نقطه ایران هستن.

این گروه چهار سال پیش از پیام قائدی: وکال و نوازنده گیتار الکتریک، آزاد کمالیان: وکال و نوازنده گیتار الکتریک، فرزاد ادهمی: نوازنده گیتار باس و مهدی مختاری: نوازنده درامز تشیکل شد. با هم یکی از قطعات شنیدنی گروه زاراک با نام «بَک‌بَک» که ترانه‌ای به لهجه‌ی بندرعباسی داره رو می‌شنویم:

20130626-Kooche-Khosro

گروه زاراک تا حالا چندین اجرای زنده در تهران و بندرعباس داشته.  اونا تو یه فستیوال آلترناتیو به اسم «سیم ٧» در شهر بندرعباس دو تا اجرا داشتن و  هم‌چنین آبان‌ماه ٩١ در تهران در موسسه «عرفان کهن» روی صحنه رفتن. آخرین کنسرت بچه‌های زاراک هم دو ماه پیش در بندرعباس برگزار شد. این اجرا که عواید بلیت‌فروشی‌ش به سود بیماریی‌های خاص و نخاعی بود با استقبال زیادی روبه‌رو شد.

خب با شنیدن آهنگ «رفتن تو»  از گروه زاراک می‌رسیم به پایان یه غیرمجازه دیگه. کاراتون رو برای ما بفرستید و غیرمجاز رو به دوستاتون معرفی کنید.

خانما و آقایون این بود پانزدهمین برنامه‌ی «غیرمجاز»، کار مشترک خسرو کیان‌راد (نویسنده متن)، و امیر فاخر (گوینده) از رادیو کوچه. سپاس از شما که هم‌راه بودید و هم‌ترانه. تا هفته دیگه و غیرمجازی دیگه، ساز دلتون میزون و پر تپش.

آدرس صفحه فیس‌بوک غیرمجاز

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. Delshad Emami
    1

    در مورد اجرای رعنا منصور و گروه کارمندان لطفن اصلاح کنید که جشنواره‌ ی تیرگان در تورنتو و کانادا اجرا خواهد شد