Saturday, 18 July 2015
08 July 2020
آیت‌اله خامنه‌ای

«حتی کسانی که طرفدار نظام نیستند، به انتخابات آن اعتماد دارند»

2013 June 26

خبر / رادیو کوچه

«آیت‌اله علی خامنه‌ای» رهبر جمهوری اسلامی، صبح روز چهارشنبه پنجم تیر در دیدار رییس، مسوولان و قضات دستگاه قضایی که در آستانه سالگرد حادثه هفتم تیر ۱۳۶۰ برگزار شد، با اشاره به سخنان خود در چند روز قبل از انتخابات، گفت: «آن روز گفته شد اگر احیانن کسانی هستند که دلشان با نظام خیلی صاف نیست اما برای ایران و منافع ملی اهمیت قائلند در انتخابات شرکت کنند که لابد برخی از رای‌دهندگان در زمره این افراد هستند».

وی افزود: «این واقعیت نشان می دهد حتی کسانی که طرفدار نظام نیستند به نظام و انتخابات آن اعتماد دارند چرا که می دانند جمهوری مستحکم اسلامی، مثل شیر در مقابل طمع ورزان ایستاده و از کشور، منافع ملی و عزت ملی، بخوبی دفاع می‌کند».

20130216-khamenei-koocheh

«آیت‌اله خامنه‌ای» تاکید کرد: «رمز حضور عظیم ملت در انتخابات امسال، اعتماد و علاقه عمومی به نظام جمهوری اسلامی، اعتماد به ناظران و مجریان انتخابات و امیدواری ملت به حرکت مستمر و پیش رونده ایران عزیز بود و این، حقیقتی بسیار مهم و انکارناپذیر است».

رهبر جمهوری اسلامی با اشاره به حوادث سال ۸۸ افزود: «در این انتخابات نیز می‌شد بهانه‌گیری کرد و با راه‌اندازی اختلاف و دعوا، عظمت و شکوه حضور ملت را نادیده گرفت و کام مردم را تلخ کرد اما رفتار با نجابت و قانون‌مدارانه دیگر نامزدها، برای مردم احساس آرامش و شادی به همراه آورد و این قانونگرایی باید برای همیشه و برای همه درس باشد».

«آیت‌اله خامنه‌ای» همچنین گفت: «شبهه‌افکنی و تردیدآفرینی درباره صحت انتخابات از جمله روش‌های دشمنان برای دلسرد کردن مردم بود اما ملت به گونه‌ای عمل کرد که دستگاه‌های تبلیغاتی استکبار، در همان روز انتخابات مجبور شدند به حضور پرشور و عظیم مردم اعتراف کنند».

وی با گلایه از برخی حرف‌های نامزدهای انتخاباتی در برنامه‌های دوران تبلیغات، اظهار کرد: «دولت کنونی در کنار نقاط ضعفش، نقاط قوت فراوانی نیز دارد و چقدر خوب بود که نامزدهای محترم با نگاهی منصفانه در کنار بیان نقاط ضعف، به خدمات مهم دولت و کارهای زیربنایی و سازندگی آن نیز اشاره می‌کردند».

بیشتر بخوانید:

«منظور از رجعت احمدی‌نژاد، بازگشت به سیاست بود»«منظور از رجعت احمدی‌نژاد، بازگشت به سیاست بود»

«تخلف ۹ میلیارد دلاری دولت احمدی‌نژاد»«تخلف ۹ میلیارد دلاری دولت احمدی‌نژاد»

«پرونده شکایت از مشایی به وزارت اطلاعات ارسال شد»«پرونده شکایت از مشایی به وزارت اطلاعات ارسال شد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,