Saturday, 18 July 2015
03 August 2020
شاد و تندرست

«زمان تصفیه حساب»

2013 June 27

 

اکبر ترشیزاد/ رادیو کوچه

در ابتدای برنامه دو خبر از رشته‌ی افتخار آمیز والیبال بشنوید.

با پایان هفته‌ چهارم مسابقات لیگ جهانی والیبال «محمد موسوی» در صدر بهترین مدافعان روی تور جهان قرار گرفت.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

این والیبالیست سرعتی‌زن تیم‌ملی والیبال کشورمان پس از درخشش در دو مسابقه مقابل صربستان، در جدول آمار و ارقام بازیکنان لیگ جهانی والیبال به عنوان بهترین مدافع روی تور این مسابقات تا پایان هفته‌ چهارم معرفی شد. پس از موسوی، بیرارلی از ایتالیا در جایگاه دوم و سیماک از کانادا سوم هستند.

—————————————————————————

«سعید معروف» کاپیتان تیم‌ملی والیبال کشورمان در آستانه بازی با ایتالیا گفت:

20130627-Kooche-Akbar1

«در بازی با صربستان نشان دادیم که توانایی رو در رو شدن با بهترین تیم‌های والیبال جهان را داریم.»

او هم‌چنین در ارتباط با وضعیت تیم‌ملی پیش از بازی با ایتالیا اظهار کرد:

«چون ما بعد بازی با صربستان استراحت نکرده بودیم، دو روز به ریکاروری پرداختیم و از چهارشنبه در واقع تمرینات اصلی را شروع کردیم. به خاطر اختلاف ساعت و سالن جدید کمی تطبیق با شرایط جدید دشوار می‌شود. لیگ جهانی چنین سختی‌هایی را دارد. باید همیشه در راه باشید و اختلاف ساعت‌های مختلف را تجربه کنید. به هر حال باید به این چیزها عادت کنیم و خوشبختانه آقای ولاسکو با تجربه گران‌بهایی که در لیگ جهانی دارد، توانسته است کمک زیادی کند که بازیکنان زودتر به این شرایط عادت کنند.

20130627-Kooche-Akbar2

ایتالیا سابقه ٨ قهرمانی در لیگ جهانی را دارد و ما اولین تجربه خود را پشت سر می‌گذاریم، به هرحال ایتالیا همیشه جزو ابرقدرت‌های والیبال بوده است. در این دوره هم کار تیمی خیلی خوبی داشتند. توانستند روسیه را داخل خاک خود شکست دهند. فکر می‌کنم بزرگترین انگیزه آن‌ها این است که شش امتیاز از دو بازی برابر ما بگیرند و صعودشان را از گروه قطعی کنند. به همین خاطر با تمام توان ظاهر می‌شوند. اما تیم ما هم در بازی با صربستان نشان داد که می‌تواند با تیم‌های سطح بالای دنیا بازی کند و فکر می‌کنم به همین دلیل مثل بازی سال قبل با ایتالیا بازی خوبی از آب درآید.»

—————————————————————————

از آن‌جایی که در کشور ما، ورزش و سیاست به شکل تاسف‌باری به یکدیگر پیوند خورده‌اند، همان‌طور که می‌شد به راحتی آن را پیش‌بینی کرد با پایان یافتن دوره‌ی ریاست جمهوری «محمود احمدی‌نژاد»، عزل و نصب‌ها و تصفیه‌ حساب‌های شخصی در مدیریت کلان ورزش هم آغاز شده است. اولین قربانی هم گویا «محمد رویانیان» مدیر عامل باشگاه پرسپولیس تهران است. جالب اینجاست که هنوز تکلیف او مشخص نشده، ده‌ها مدعی پیدا شده‌اند که جدی‌ترین آنها «محمدجعفر کامبوزیا» است.

20130627-Kooche-Akbar4

این عضو هیات مدیره‌ی باشگاه پرسپولیس برای آن که گربه را سر حجله بکشد در همان ابتدا شروع کرده است برای این و آن خط و نشان کشیدن و اول از همه پنبه‌ی پیش‌کسوتان و هواداران را زده است و برعلیه آن‌ها سخنان توهین‌آمیزی بر زبان رانده است. حال باید نشست و منتظر واکنش تند طرف‌های درگیر بود و بدون شک آن‌که این وسط ضربه‌ی اصلی را خواهد دید این باشگاه پرطرفدار تهرانی است که گویا قرار نیست حالا حالاها روی آرامش به خود ببیند. در همین رابطه تعدادی از هواداران تیم پرسپولیس که بابت کنار گذاشتن محمد رویانیان از این تیم ناراحت هستند ساعت ١١ صبح روز گذشته در مقابل باشگاه تجمعی اعتراض‌آمیز داشتند و پس از مواجه با ماموران پراکنده شدند. به گزارش خبرگزاری‌ها ماموران نیروی انتظامی یکی از لیدرها را هم دستگیر کردند و تاکید کردند هر گونه تجمع بدون اجازه، غیرقانونی است.

—————————————————————————

پس از انتقاد مسوولان فدراسیون بوکس از مشکلات مالی، کمیته ملی المپیک مبلغی حدود ۵٠ میلیون تومان به این فدراسیون کمک کرده است. فدراسیون بوکس تا به حال بسیاری از برنامه‌های خود را به خاطر مشکلات مالی اجرا نکرده است که شاید مهم‌ترین آن‌ها لغو اعزام تیم به مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان باشد.

20130627-Kooche-Akbar3

این فدراسیون حتی اردوهای مربوط به این تیم را هم اجرا نکرده است. مسوولان فدراسیون بوکس آن‌قدر دچار مشکل مالی هستند که حتی برای تهیه غذای ملی‌پوشان بزرگسال نیز مشکل دارند. گفتنی است مهم‌ترین برنامه پیش‌روی فدراسیون بوکس اعزام تیم‌ملی بزرگسالان به مسابقه‌های قهرمانی آسیاست که قرار است در اردن برگزار شود. مسوولان فدراسیون بوکس برای این اعزام هم دچار مشکل بودند و اعلام کرده بودند که اگر شرایط مالی خوب نباشد، شاید این اعزام هم صورت نگیرد.

—————————————————————————

طبق شنیده‌ها اوضاع و احوال روابط بازیکنان قدیمی و ملی‌پوش در باشگاه استقلال تهران با مربی و هیات مدیره‌ی آن زیاد خوب نیست. این باشگاه در تازه‌ترین تصمیم خود بنا دارد تا «مجتبی جباری» را در لیست مازاد خود قرار دهد و قید این ستاره پرحرف و حدیث را بزند و عطای حضور این بازیکن جنجالی را به لقای آن ببخشد. البته با این استدلال که کادر فنی استقلال به مجتبی جباری به دلیل رفتار غیرحرفه‌یی و ادبیات غلطش دیگر نیاز ندارد. استقلال برای کنار گذاشتن «مجتبی جباری» بیانیه‌ای بلند بالا صادر کرده است، بیانیه‌یی که گویا قرار بوده است تا در وصف غیرحرفه‌یی بودن جباری صادر شود اما هر انسان عاقل و منصفی اذعان می‌کند که متن خود این نوشته غیرحرفه‌ای‌تر است. به هر صورت پس از صحبت‌ها و واکشن‌های تند و جنجال‌آمیز جباری در واکنش به این نامه و بعد از اینکه نکونام هم از بی‌نتیجه ماندن مذاکراتش برای ماندن در این تیم خبر داده است، فتح‌اله‌زاده که گویا کم کم احساس خطر کرده و می‌داند که بدون امثال جباری، نکونام و شمار دیگری از ستارگان محبوب این تیم کار باشگاه در ادامه‌ی مسابقات باشگاه‌های آسیا به مشکل برخواهد خورد میا‌نجی‌گری را شروع کرده است.

20130627-Kooche-Akbar5

«علی فتح‌اله‌زاده» در تازه‌ترین مصاحبه‌اش با چرخشی ١٨٠ درجه‌ای درباره‌ی جباری گفته است که مجتبی برادر کوچکترش است، برادری که انتظار نداشته درددل‌های برادر بزرگ را رسانه‌ای کند. مدیر عامل استقلال اضافه کرده است:

«جباری خودش می‌داند هیچ‌کس مثل من او را دوست ندارد. او تنها بازیکنی است که من می‌نشینم و برایش درد دل می‌کنم. بعد یک دفعه می‌بینم این حرف‌ها رسانه‌ای شدند. می‌دانم که او هم برای بقیه بازیکنان این حرف را زده اما او به عنوان بزرگتر باید حواسش بیشتر از همه جمع باشد. او کاپیتان استقلال است. خودش می‌داند در این چند سال ما همیشه سعی کردیم که او مشکلی نداشته باشد. سال اولی که من آمدم، نیمی از پولش را طلب داشت اما الان چقدر طلب دارد؟ من حتی نیمی از پاداش قهرمانی‌شان را هم پرداخت کردم.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,