Saturday, 18 July 2015
30 September 2020
رییس سازمان انرژی اتمی

«نیاز خود را به نیروگاه‌های برق اتمی تامین می‌کنیم»

2013 June 27

خبر / رادیو کوچه

«فریدون عباسی» رییس سازمان انرژی اتمی ایران طی سخنانی در نشست آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با عنوان «برق هسته‌ای در قرن ۲۱» که به میزبانی روسیه و با حضور وزرا و روسای سازمان‌های انرژی اتمی ۵۳ کشور در «سن پترزبورگ» برگزار شده است، گفت: «جمهوری اسلامی ایران با توجه به روند پیش رو و بر اساس اسناد تدوین شده ملی خود، برای توسعه در آینده، تولید حدود بیست هزار مگاوات برق هسته‌ای را در برنامه دارد».

به گزارش «خبرگزاری دانشجویان ایران»(ایسنا)، آقای عباسی گفت: «ایران با انعقاد قرارداد ساخت با سازندگان مطرح نیروگاه‌های هسته‌ای و هم‌چنین ایجاد توان ساخت تجهیزات و تکمیل نیروگاه‌ها با توان متخصصان داخلی، نیاز خود را به نیروگاه‌های برق اتمی برطرف خواهد کرد».

fereydun-abbasi

وی افزود: «شرکت روس اتم، همکار ما در اصلاح طراحی و تکمیل ساخت واحد شماره یک نیروگاه اتمی بوشهر نیز تاکنون موفق عمل کرده است و با سپری شدن دوره راه‌اندازی مقدماتی و ایمن از این نیروگاه، ایران در زمره کشورهای دارای رآکتور هسته‌ای در حال کار قرار گرفته است».

«فریدون عباسی» با ذکر این که: «امید است رقابت‌های مخرب در گذشته نه چندان دور، جای خود را در آینده نزدیک به همکاری‌های سازنده بدهد»، گفت: «آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید استانداردهای لازم و به روز شده برای رعایت اصول ایمنی در طراحی، ساخت و بهره‌برداری از نیروگاه‌های هسته‌ای را با سهولت بیشتری نسبت به گذشته در اختیار دیگر کشورهای متقاضی قرار دهد».

این نشست با پیام «ولادیمیر پوتین» رییس‌جمهوری روسیه آغاز شد و «یوکیو آمانو» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و همچنین «سرگئی کرینکو» در آیین گشایش آن سخنرانی کردند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,