شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
07 October 2016
تخریب کامل ده خانه

«زلزله در خوی خسارت به بار آورد»

۱۳۹۲ تیر ۰۸

خبر / رادیو کوچه

ساعت ۱:۴۶ دقیقه بامداد شنبه هشتم تیرماه، زمین‌لرزه‌ای به قدرت ۴.۱ درجه در مقیاس ریشتر، شهر خوی در آذربایجان غربی را لرزاند. «مرکز لرزه‌نگاری کشوری» این زمین‌لرزه را در عمق چهار کیلومتری زمین ثبت کرده است.

به گزارش «خبرگزاری مهر»، «ناصر صناعی» دبیر شورای مدیریت بحران خوی از تخریب کامل ۱۰ واحد مسکونی و ایجاد خسارت برای ۵۰ واحد دیگر خبر داد.

آقای صناعی با بیان این که «به دلیل وقوع زمین لرزه ۴.۲ ریشتری طی هفته گذشته در این منطقه آمادگی لازم برای بروز هر گونه زمین‌لرزه صورت گرفته» بود، گفت: «طی هفته گذشته در پی وقوع زمین لرزه در بخش صفائیه خوی، شاهد وقوع پس‌لرزه‌های متعدد در این منطقه بودیم در این راستا تمهیدات لازم برای مقابله با هر گونه زمین لرزه در این منطقه صورت گرفته بود».

IMG08374120

وی اظهار کرد: «اطلاع رسانی کافی به اهالی روستای گریش و روستاهای بخش صفائیه خوی انجام و تجهیزات لازم از جمله چادر نیز در اختیار اهالی قرار گرفته بود بنابراین در زمان وقوع زمین لرزه بامداد امروز تعدادی زیادی از مردم وسایل منزل خود را خالی و شب را در چادرها سپری کرده بودند».

دبیر شورای مدیریت بحران خوی افزود: «در این راستا، با این تمهیدات هیچ خسارت جانی در اثر وقوع زمین لرزه بامداد امروز نداشتیم اما تعداد پنج الی ۱۰ واحد مسکونی که در اثر زلزله و پس‌لرزه‌های هفته گذشته ترک خورده و خسارت دیده بودند، تخریب شدند». وی همچنین از وارد شدن خسارت به ۵۰ واحد مسکونی خبر داد.

این دومین زمین لرزه طی روزهای گذشته در شهرستان خوی است و تاکنون سه مورد پس لرزه نیز در این شهرستان روی داده است. در نخستین زمین لرزه که چهارشنبه گذشته اتفاق افتاد، به ۷۳ واحد مسکونی در روستای گریس، بین بیست تا پنجاه درصد خسارت وارد شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,