شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
25 August 2016
در جنگل‌های مازندران

«شکار یک قلاده پلنگ کمیاب ایرانی»

۱۳۹۲ تیر ۰۹

خبر / رادیو کوچه

روز یکشنبه نهم تیرماه، «کیوان هوشمند» مدیر دیده‌بان محیط زیست و حیات وحش ایران، از شکار یک قلاده پلنگ ایرانی کمیاب و تلاش برای فروش پوست حیوان شکارشده توسط شکارچیان غیر مجاز خبر داد.

به گزارش «خبرگزاری مهر»، آقای هوشمند گفت: «شکارچیان غیرمجاز بار دیگر با کشتار یک قلاده پلنگ ایرانی کمیاب و در معرض انقراض فاجعه دیگری را برای محیط زیست کشور رقم زدند».

مدیر دیده‌بان محیط زیست و حیات وحش ایران افزود: «روز گذشته نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان قائمشهر در یک عملیات غافلگیرانه موفق شدند یک تخته پوست پلنگ شکار شده را کشف و ضبط کنند».

panther-mazandaran-iran-illegalhunting

به گفته وی، به دنبال گزارش همیاران محیط زیست در مورد شکار یک قلاده پلنگ و تصمیم متخلفین به فروش پوست پلنگ شکار شده، نیروهای یگان حفاظت محیط زیست به عنوان خریدار با متخلفین وارد مذاکره شده و پس از ۴۸ ساعت با جلب اعتماد و گذاشتن قرار ملاقات حضوری برای انجام معامله، در مواجهه با متخلفین، آن‌ها را دستگیر کردند.

«کیوان هوشمند» اظهار داشت: «قرار بود متخلفین پوست این پلنگ را به مبلغ دو میلیون تومان به فروش برسانند».

وی افزود: «پلنگ مذکور یک پلنگ نر بالغ بوده که ۳ تا ۴ روز قبل از زمان کشف و به احتمال زیاد در مناطق جنگلی پارک ملی کیاسر شکار شده است».

بنا بر این گزارش، متخلفین هم‌اکنون با حکم قاضی در بازداشت هستند. بر اساس مصوبه هیات وزیران، در حال حاضر جریمه قابل پرداخت بابت شکار هر قلاده پلنگ ایرانی، معادل پنجاه میلیون ریال است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,