شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
06 September 2016
علاالدین بروجردی

«شهروندان اسلواک از اماکن نظامی عکس‌برداری می‌کردند»

۱۳۹۲ تیر ۰۹

خبر / رادیو کوچه

«علاالدین بروجردی» رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره بازداشت تعدادی از اتباع کشور اسلواکی در ایران به اتهام جاسوسی، گفت که آنان در حال عکس‌برداری از اماکن نظامی با پاراگلایدر بودند.

یک روز پیش از این اظهارات آقای بروجردی که روز یکشنبه نهم تیرماه توسط «خبرگزاری خانه ملت» منتشر شد، وی در گفت‌وگو با «باشگاه خبرنگاران جوان» نیز از به همراه داشتن «تجهیزات نامتعارف» توسط شهروندان اسلواک خبر داده  و گفته بود که «این افراد بر خلاف مقررات داخلی کشور عمل کرده و در مناطق حساس حضور داشتند».

alaoddin-boroujerdi

روز جمعه گذشته، «بوریس گاندل» سخن‌گوی وزارت خارجه اسلواکی اعلام کرده بود که چند نفر از شهروندانش در ایران به اتهام جاسوسی بازداشت شده‌اند. وی گفت که دیپلمات‌های کشورش در تهران با شهروندان بازداشت‌شده و مقام‌های ایرانی در تماس هستند.

پیش‌تر نیز یک شهروند اسلواک به نام «ماچی والوخ» در ایران به اتهام جاسوسی برای آمریکا بازداشت شده بود و در بخش کوتاهی از یک فیلم که از سیمای جمهوری اسلامی پخش شد، اذعان کرد که برای «سی.آی.ای» جاسوسی می‌کرده. با این وجود یک ماه پس از پخش این برنامه در تلویزیون، وی در بهمن ماه سال ۱۳۹۱ آزاد شد و به کشورش بازگشت.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. تهمورث
    1

    نمیدانم این را چه کسی گفت که در جمهوری اسلامی اگر بر اصل بی گناهی اصرار ورزی در زندان میمانی , پس بگو جاسوسم و صهیونیست وووو تا سه ماه بعد آزاد شوی. دوستان گمنام شده اند شبیه آن جنابی که سوزنی در دست و گه گه بخود فرو میکرد و “آخ” میگفت شده اند و هراز گاهی چند نفری را بجرم جاسوسی و اختلاس و غیره دستگیر و بعد از آنکه کلی هزینه بقول خودشان از بیت المال بباد دادند آنها را آزاد میکنند و کسی نیست بپرسد حضرات حماقت تا کی بس نیست ؟.