شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
06 September 2016
پیشنهاد نوری‌زاد به آیت‌اله خامنه‌ای

«همه مسوولان نظام اسلامی تست اعتیاد بدهند»

۱۳۹۲ تیر ۰۹

گزارش/ رادیو کوچه

«محمد نوری‌زاد» نویسنده و سینماگر منتقد به «آیت‌اله خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی پیشنهاد داده است تا فرمانی صادر کند و طبق آن فرمان، تمامی مسوولان نظام ملزم شوند تا تست اعتیاد دهند و شخص رهبر نیز به همراه مسوولان رده بالای نظام مانند یکی از مراجع، برادران لاریجانی و حسین شریعتمداری آزمایش اعتیاد بدهد.

آقای نوری‌زاد در سایت خود نوشته است: «من براین باورم که مصرف بیش ازاندازه‌ی مواد مخدردرایران، واین که چرا سوداگران تهیه و تولید و ترانزیت و توزیعِ این مواد از امنیت وافری برخوردارند، تنها به این خاطر است که بخش وسیعی از مسوولان و مردان صاحب‌نام ما خودشان آلوده و معتادند».

nourizad

وی ادامه داده است: «ما معمولن جوری تربیت شده‌ایم که به یک رهگذر معتاد، به چشم فردی معلق و بلاتکلیف و بی‌شخصیت بنگریم و او را از گردونه‌ی اعتبار و اعتنا به دور اندازیم اما در نقطه‌ی مقابل، به یک “آیت‌اله تریاکی”، به چشم شخصیتی بنگریم که همچنان عالم و اندیشمند است و مایه‌ی مباهات».

«محمد نوری‌زاد» پیشنهاد داده است که رهبر دستور دهد «همین فردا همه‌ی مسوولان و کارکنان و قاضیان و نمایندگان و روحانیان و مراجع تقلید و صاحبان رسانه‌ها و خلاصه همه‌ی کسانی که به نوعی با مردم مراوده‌ی اسلامی و حکومتی و دولتی دارند، مورد آزمایش قرار گیرند تا مبرا بودن آنان از هر گونه اعتیاد محرز شود».

آقای نوری‌زاد بخش‌نامه پیشنهادی خود را این‌گونه مطرح کرده است: «بر همه‌ی کارکنان دولت و مسوولان و شخصیت‌های کشوری و لشگری و روحانی و غیرروحانی و نمایندگان مجلس و قضات دستگاه قضایی و همه و همه واجب است که برگه‌ی آزمایشِ خود را – مبنی برعدم اعتیاد – به دستگاه مربوطه‌ی خود تحویل دهند. ما نیز خودمان به همراه آقایان محمد نوری‌زاد، حسین شریعتمداری، یکی از برادران لاریجانی، و یکی از مراجع عظام برای اطمینان مردم از صحت و سلامت کسانی که در اطراف رهبر مجتمع‌اند، به یکی از مراکز تشخیص اعتیاد مراجعه و نتیجه‌ی آزمایش خود را برای آگاهی مردم درمعرض دید رسانه‌های داخلی وخارجی قرار می‌دهیم و هرگز نیز اجازه نمی‌دهیم در این حرکت ملی کوچکترین تقلبی صورت پذیرد».

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment


  1. Moha
    1

    A F A R I N Be To NORIZADE Aziz