Saturday, 18 July 2015
24 January 2021
سازمان گزارش‌گران بدون مرز:

«جامعه جهانی به محکومیت ایران رای دهد»

2010 February 15

رادیو کوچه

سازمان گزارشگران بدون مرز با صدور اطلاعیه‌ای از جامعه جهانی خواست که بر اساس اصول ناظر بر حقوق انسانی در نشست دوره‌ای شورای حقوق بشر سازمان ملل، به محکومیت ایران رای دهد.
روز دوشنبه ٢۶ بهمن ماه در نشست دوره‌ای شورای حقوق بشر وضعیت حقوق بشر در ایران مورد بررسی قرار خواهد گرفت. (پخش زنده این نشست را می‌توانید از این‌جا ببینید)
در بخشی از اطلاعیه این سازمان آمده است: «کشورهایی که در برابر سرکوب خونین هشت ماه گذشته در ایران سکوت می‌کنند در ارتکاب این جنایات شریک هستند. شورای حقوق بشر سازمان ملل به هنگام بررسی پرونده ایران باید به مسئولیت‌ خود عمل کند و نباید اعتبار این نهاد بار دیگر خدشه‌دار شود. شورای حقوق بشر باید خواهان آزادی بدون قید و شرط همه زندانیان سیاسی و از جمله روزنامه‌نگاران دربند شود. باید بر تعهدات جمهوری اسلامی ایران به رعایت حقوق بشر و قانونمداری دولت نظارت شود»
این سازمان گزارش داده که از زمان تاسیس این نهاد در سال ٢٠٠۶، جمهوری اسلامی علیرغم نقض فاحش و مستمر حقوق بشر، هر بار از محکوم شدن در این شورا نجات یافته است.
سازمان گزارشگران بدون مرز در پایان با بیان این‌که «جامعه جهانی باید بر اساس اصول ناظر بر حقوق انسانی به محکومیت ایران رای دهد» خواستار «تعیین گزارشگر ویژه‌ای از سوی شورای حقوق بشر سازمان ملل برای بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران» شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,