Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
از سوی مخالفین در ولایت هرات

«حمله مسلحانه به پاسگاه پلیس»

2013 July 02

الهه ساحل / رادیو کوچه / بخش افعانستان

روز دوشنبه ۱۰سرطان (تیرماه) تعدادی ازمخالفان دولت به یک پوسته (پاسگاه) پلیس درشهر هرات حمله کردند، این حمله در منطقه «هندوسوزی» درغرب شهر هرات رخ داده است.

گفتنی است که منطقه «هندوسوزی» از مناطق مسکونی و پر جمعیت شهر هرات است.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

 «عبدالروف احمدی» سخن‌گوی پلیس ولایت هرات با تایید این رویداد گفته است که مخالفان دولت برای مدت کوتاهی به زد و خورد مسلحانه با پلیس پرداختند که دراین رویداد یک سرباز پلیس زخمی شده است.

هفته گذشته نیز آمر حوزه هفتم پلیس هرات در منطقه «شالبافان» با چهار تن از محافظانش زمانی کشته شد که به کمین مخالفان مسلح دولت مواجه شد.

مناطق «هندوسوزی» و «شالبافان» در غرب شهر هرات موقعیت دارند، جایی که حالا مردم آن خواهان تدابیر بیشتر امنیتی از سوی پلیس هستند.

طبق یک خبر دیگر گروهی از مخالفان دولت شب دوشنبه ۱۰سرطان به یک پوسته (پاسگاه) پلیس در ولسوالی «کشک رباط سنگی» ولایت هرات حمله کردند.

 آقای احمدی می‌گوید که این حمله به زد و خورد میان پلیس و مخالفان مسلح دولت انجامید که در نتیجه آن یک سر گروه طالبان به نام «قاری منصور» کشته شده است.

ولسوالی «کشک رباط سنگی» در شمال ولایت هرات از مناطقی است که شورشیان دراین اواخر فعالیت‌‌هایشان را در مناطقی از آن گسترش داده‌اند.

به باور کار‌شناسان ولایت هرات در غرب افغانستان درجریان ماه‌های گذشته وضعیت مناسب امنیتی نداشته و بیم آن می‌رود با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات وضعیت از این هم بد‌تر شود.

قتل، خودکشی، آدم‌ربایی و حملات این چنینی در این اواخر چهره نا‌آرامی را از ولایت هرات در تیر رس رسانه‌ها قرار داده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , ,