Saturday, 18 July 2015
29 November 2020
تلفات با مهمات بازمانده از جنگ ادامه دارد

«مرگ دو دختر بر اثر انفجار نارنجک»

2013 July 03

خبر / رادیو کوچه

در نخستین روزهای تیرماه، دو دختر کُرد از ساکنان روستایی در «گردنه قوشچی» واقع در «بخش انزل» استان آذربایجان غربی، توسط انفجار نارنجک‌هایی که گفته می‌شود به جا مانده از یک پاسگاه تخلیه‌شده‌ی نیروی انتظامی بوده است، جان باختند.

به گزارش «رادیو کوچه»، «لیلا فیروزی» چهارده‌ساله به همراه خواهرش «غزال فیروزی» بیست‌ساله، هنگامی که به دنبال گوسفندان خود به نزدیکی یک پاسگاه سابق نیروی انتظامی که به گفته‌ی اهالی محل، بین هشت تا ده سال قبل تخلیه شده بود، رفتند، با نارنجکی روبه‌رو شدند که بر اثر مرور زمان، تغییر رنگ داده و از روی کنجکاوی آن‌را برداشتند. این نارنجک اندکی بعد در محل زندگی آنان که در فاصله کوتاهی (حدود پنجاه متر) از پاسگاه قدیمی واقع است، منفجر شد و جان دو خواهر جوان را گرفت.

گفته می‌شود که به نظر کارشناسان اعزام‌شده به محل انفجار، این نارنجک احتمالا از مدت‌ها قبل در حوالی پاسگاه پرتاب شده بوده اما عمل نکرد.

یکی از اعضای خانواده دو دختر کشته‌شده، به «رادیو کوچه» گفت که مقام‌های مسوول، به اهالی محل اطمینان داده بودند که منطقه از هرگونه مین و مواد منفجره پاک‌سازی شده است. اهالی محل گفته‌اند که چنین حوادثی پیش‌تر نیز سابقه وقوع داشته و قربانی گرفته است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , ,