Saturday, 18 July 2015
24 January 2020
تازه‌های موسیقی زیرزمینی، بخش شانزدهم

«غیر مجاز»

2013 July 03

نویسنده: خسرو  کیان‌راد

اجرا: امیر فاخر، حسین میرزاقلی/ رادیو کوچه

 

سلامی دوباره به اهالی رادیو کوچه، به‌ویژه شما که هر هفته غیرمجاز رو دنبال می‌کنین. من امیر فاخر با شانزدهمین‌ برنامه‌ی غیرمجاز در خدمتتون هستم.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

بازم چهارشنبه اومد تا تازه‌های موسیقی زیرزمینی رو به گوشتون برسونیم. امروز هم غیر از آهنگای تازه، شما رو  از تاریخ اجراهای مختلف تیرماه باخبر می‌کنیم و  می‌ریم به تهران تا با یه گروهی که بلوز کار می‌کنه آشناتون کنیم. پس با ما بمونید.

آثار هفته:

آهنگای امروز رو شروع می‌کنیم با یه قطعه از آلبوم تازه‌ی گروه شناخته شده و قدیمی «کهت مایان» که سبکشون پراگرسیو متاله. این آلبوم که هنوز منتشر نشده «برخاسته از خاکستر» نام داره و قطعه‌ای که امروز براتون پخش می‌کنیم اسمش هست «آمین»:

2013073-kOOCHE-kHOSRO1

آهنگ «آمین» رو شنیدید از گروه متال «کهت مایان». دومین آهنگ این برنامه کار جدیدیه از گروه «دِ ویز» (The Ways) با نام «قاصدک». موسیقی و ترانه این اثر رو حامد قناد نوشته.

خب امیدوارم تا این جا از آهنگا لذت برده باشین. کار بعدی ترانه تازه‌ای با نام «نقش تو» با شعری از حافظ و با صدای نیاز نواب.

 

اجراهای هفته:

این‌جا رادیو کوچه‌س و شما کماکان شانزدهمین قسمت از برنامه غیرمجاز رو می‌شنوید. اما می‌رسیم به اجراهای هفته. از خبرهایی که داریم معلوم می‌شه که تیرماه امسال، ترافیک زیادی واسه اجراهای داخل ایران داریم. سیزدهم و چهاردهم تیرماه کنسرت هومن اژدری در تهران و در سرای محله‌ی ولنجک در دو سانس برگزار می‌شه. هم‌چنین چهاردهم و پانزدهم تیرماه گروه «کرانیکل» در تهران و در موسسه «عرفان کهن» اجرای پژوهشی داره. بچه‌های کرانیکل هم هر روز در دو سانس، در ساعت ١٨:٣٠ و  ٢١:00 روی صحنه می‌رن. باز هم در تهران این بار گروه «کماکان» دوازدهم، سیزدهم و چهاردهم تیرماه در مجموعه فرهنگی آزادی اجرای زنده خواهد داشت.

201307-kOOCHEH-kHOSRO2

اما در خارج از ایران، «شاهین نجفی» پس از کنسرت تورنتو و ونکوور، دوشنبه اول جولای در لندن در برنامه‌ای که برای نویسندگان در تبعید برگزار می‌شه، اجرا خواهد داشت. هم‌چنین ششم جولای «محسن نامجو» در لوس‌آنجلس روی صحنه خواهد رفت.

 

معرفی هفته:

اما امروز در بخش معرفی هفته می خوایم به سراغ گروه «جعبه‌ی کبریت» در تهران بریم. سبک موزیکی که این بچه‌ها می‌زنن بلوزه و اغلب به زبون انگلیسی می خونن.

اعضای گروه «جعبه‌ی» کبریت عبارتند از: بهزاد صدیقی: وکال و نوازنده هامونیکا و گیتار/ علی حیاتی: گیتار الکتریک و آگوستیک/ امیر حسین واحدی: بیس و  علی نوریان: درامز… با هم گوش می‌دیم به یکی از کارای این بچه ها با نام  sitting on top of the world

از جمله قطعاتی که تا حالا از این گروه منتشر شده می شه به «کمکم کن» و  «گناهی مرتکب شو» اشاره کرد. بچه های گروه «جعبه‌ی کبریت» درصددن که به زودی یه اجرای زنده در تهران برگزار کنن. فرصت داریم تا یه ترانه‌ی دیگه از این گروه با نام «کمکم کن» رو با هم می شنویم:

201307-KOOCHEH-kHOSRO3

خب دوستان با شنیدن این موزیک زیبا از گروه «جعبه‌ی کبریت» ثانیه‌های پایانی یه غیرمجاز دیگه هم سر می رسه. خوشحالیم که با اندک بهتر شدن وضع اینترنت در ایران، می تونیم دوباره حضورتون ُ تو صفحه فیس‌بوک حس کنیم. ممنون از پیام هاتون، خبر رسانیتون درباره زمان کنسرت‌ها و هم‌چنین آهنگ هایی که برامون می فرستید.

خانما و آقایون این بود شانزدهمین برنامه‌ی «غیرمجاز»، کار مشترک خسرو کیان‌راد (نویسنده متن)، و من امیر فاخر (گوینده) از رادیو کوچه. سپاس از شما که هم‌راه بودید و هم‌ترانه. تا هفته دیگه و غیرمجازی دیگه، ساز دلتون میزون و پر تپش.

آدرس صفحه فیس‌بوک غیرمجاز

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,