Saturday, 18 July 2015
26 November 2020
محمود احمدی‌نژاد

«بالاترین حد احترام به آزادی در دولت من بود»

2013 July 04

خبر / رادیو کوچه

«محمود احمدی‌نژاد» رییس جمهوری اسلامی چهارشنبه شب دوازدهم تیرماه در یک برنامه زنده تلویزیونی که از شبکه یک سیما پخش شد، گزارشی از عمل‌کرد و کارهای انجام شده در دولت‌های نهم و دهم ارایه داد.

به گزارش «خبرگزاری دانشجویان ایران»(ایسنا)، آقای احمدی‌نژاد در این برنامه گفت: «بارها در بین تمام مدیران در تمام استان‌ها گفته‌ام همان‌قدر مدیر هستید که خادم باشید و همان‌قدر وزیر هستید که به مردم خدمت کنید، در غیراین‌صورت یک اسم را روی هرچیزی می‌توان گذاشت و می‌توان یک سیب‌زمینی را گذاشت و به آن گفت رییس‌جمهور»!

ahmadinejad-20130704

وی تاکید کرد: «هیچ‌کس به خاطر مخالفت با این دولت از هیچ حق خود محروم نشده است. برخی می‌گویند به خاطر انتقاد به دولت یا اعضای دولت اخراج شده‌ایم اما این واقعیت ندارد. من هیچ وقت این را جواب نداده‌ام و هیچ وقت علت کنار گذاشتن افراد را نگفته‌ایم. همه آن‌ها محترم هستند ولی به هر حال ما برنامه‌ای برای اجرا داریم و فرد مورد نظر باید توانایی‌اش برای این کار لحاظ شود».

«محمود احمدی‌نژاد» همچنین درباره مساله هسته‌ای ایران گفت: «مدتی است که من در این موضوع دخالتی ندارم ولی تحریم‌ها یک فضا و شرایط سختی را برای کشور ایجاد کرد».

رییس دولت‌های نهم و دهم درباره بدهی‌های دولت گفت: «گفته می‌شود که این دولت بدهکارترین دولت بوده است، اما الان ما هیچ بدهی به بانک مرکزی نداریم و نسبت به دولت‌های قبلی، کمترین بدهی را داریم».

وی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه گفته می‌شود ۵۵ هزار میلیارد تومان از معوقات بانکی یعنی حدود ۷۰ تا ۷۵ درصد آن مربوط به شرکت‌های دولتی است، گفت: «این‌طور نیست، عمده آن مربوط به بخش خصوصی است. بدهی شرکت‌های دولتی جزو معوقات نیست و در حساب‌های دیگر است. معوقات بانکی عمده‌اش مربوط به بخش تجارت است».

آقای احمدی‌نژاد افزود: «ذخایر ارزی امروز ما در تاریخ بی‌نظیر است. اکنون به واسطه تحریم‌ها به بانک مرکزی فشار می‌آید، اما پشتوانه آن قوی است. ذخیره ارزی امروز بالای صد میلیارد دلار است که این مبلغ با محاسبه میزان ذخیره طلای کشور است و همچنین سرمایه صندوق توسعه ملی بالای ۵۰ میلیارد دلار است».

 محمود احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود نیز، با ذکر این‌که برای هیچ‌کس به واسطه مخالفت با دولت، مشکلی پیش نیامده، گفت: «بالاترین حد احترام به آزادی در این دولت بوده است. من این را اعلام می‌کنم و نیازی نیست آن را اثبات کنیم».

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,