Saturday, 18 July 2015
10 December 2023
آلودگی هوا شدت می‌یابد

«افزایش مجدد ریزگردها در آسمان تهران»

2013 July 16

خبر / رادیو کوچه

روز دوشنبه بیست‌وچهارم تیرماه، «دکتر رسول‌علی اشرفی‌پور» مدیر کل محیط زیست استان تهران از افزایش ریزگردها در کلان‌شهر تهران خبر داد.

به گزارش «خبرگزاری دانشجویان ایران»(ایسنا)، وی با اشاره به اطلاعات ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا گفت: «غلظت آلاینده ذرات معلق در تهران افزایش یافته و اندازه‌گیری‌های ایستگاه‌های سنجش نشان می‌دهد غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با افزایش نسبت به روز گذشته به ۱۱۴ رسیده است.

hav-tehran

مهندس «عبدالرضا امیدوار شهری»، مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور نیز در این خصوص با اشاره به اندازه‌گیری‌های انجام شده گفت: «گرد و غبار فعلی تهران گرد و غبار محلی بوده و با توجه به افزایش دما در تهران و استقرار جوی آرام در پایتخت پیش بینی می‌کنیم غلظت این آلاینده تا پایان هفته افزایش داشته باشد».

وی با اشاره به اینکه نقشه‌های پیش‌یابی نشان می‌دهد جو اکثر مناطق کشور تا پایان هفته آرام است گفت: «در عین حال روند افزایش دما همچنان تا روز جمعه در تمام مناطق کشور ادامه دارد که بر این اساس پیش‌بینی می‌کنیم دمای تهران تا روز جمعه به ۴۱ درجه سانتیگراد بالای صفر برسد که به تناسب دمای هوا در سایر استان‌ها نیز افزایش یافته و پیش بینی می‌کنیم دمای اهواز از مرز ۵۰ درجه بگذرد».

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: «بدین ترتیب ایرانی‌ها گرم‌ترین هفته امسال را تجربه خواهند کرد».

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,