Saturday, 18 July 2015
27 November 2020
مدیرعامل برکنار شده ایسنا

«برای ایسنا نگرانم»

2013 July 18

خبر / رادیو کوچه

«ساسان والی‌زاده» مدیرعامل برکنارشده «خبرگزاری دانشجویان ایران» (ایسنا)، با بیان این که «مدیریت جهاد دانشگاهی قدر ایسنا را ندانست»، گفت که برای آینده این خبرگزاری نگران است. گفتنی است که طی حکمی از سوی «محمد حسین یادگاری» رییس جهاد دانشگاهی، «علیرضا زجاجی» معاون فرهنگی این سازمان به سرپرستی ایسنا منصوب شده است.

«ساسان والی‌زاده» مدیرعامل پیشین ایسنا در گفت‌وگو با «خبرگزاری مهر» که روز پنج‌شنبه ۲۷ تیر منتشر شد، ضمن تایید این خبر برکناری خود گفت: «خود من از تغییر نگرانی ندارم و ما مدام از یک رسانه به رسانه دیگر کوچ می‌کنیم».

وی افزود: «حرفه ما و تخصص ما رسانه است و بنابراین بنده نگرانی از این بابت ندارم و معروف است که میزها همه امانت هستند و اعتباری و در یک دوره‌ای این امانت دست یکی است و باید آرزو کند این امانت را با سربلندی تحویل دهد».

sasan-valizadeh

والی‌زاده اضافه کرد: «الحمداله ایسنا هم در مدار توفیق بوده و هست. بالاخره بچه‌های ایسنا در بحث انتخابات، روی‌کرد مخاطبان و افزایش بازدیدکنندگان و در همه سطوح، درخشیده‌اند و بنابراین من از جانب خودم هیچ مشکلی ندارم و خدا را هم شکر می‌کنم که با عزت این دوره طی شده است اما برای ایسنا نگرانم».

وی گفت: «مدیریت فعلی جهاد دانشگاهی به پایان دوره خودش نزدیک شده و به زودی دوره خود مدیریت فعلی جهاد دانشگاهی تمام می‌شود و نباید سرنوشت یک رسانه بزرگ به بازی گرفته شود».

وی ادامه داد: «من امیدوارم طی این یکی دو هفته، آقایان با سرمایه ایسنا بازی نکنند چون واقعیت این است که آن‌ها هرگز قدر ایسنا را ندانستند ولی امیدوارم در این مدت باقی مانده قدر بچه‌های ایسنا را بدانند و بدانند که ایسنا یک رسانه فراگیر، موثر و سالم است و انشااله آنرا به صاحبان اصلی‌اش که بچه‌های ایسنا هستند، تحویل دهند».

والی‌زاده در پاسخ به این سوال که «خودتان عامل یا اتفاق خاصی را که در ماه‌های اخیر رخ داده باشد، در این تغییر، دخیل نمی‌دانید؟» گفت: «چرا. آن‌ها عملکرد سالم ایسنا را باور نداشتند».

وی در توضیح بیشتر این نکته تاکید کرد: «لابد آقایان توقع داشتند ما در انتخابات به سمت یک یا دو تا از کاندیداها بچرخیم ولی ما معتقد بودیم که همه کاندیداها محترم و مورد تائید شورای نگهبان هستند و ما هم رسانه‌ایم و ارگان هچ حزبی نیستیم و خیلی سالم، نسبت به همه اطلاع‌رسانی کردیم و به سمت هیچ کاندیدایی گرایش حزبی و جناحی خاص نداشتیم».

مدیرعامل برکنارشده ایسنا ادامه داد: «رییس جهاد دانشگاهی در فردای انتخابات از یک رسانه بازدید کرد و از عملکرد آن در انتخابات قدردانی کرد و فردای انتخابات هم از عملکرد رسانه دیگر قدردانی کرد اما تا این لحظه حتی یک تماس هم با ایسنا نداشته است. معلوم است که دوستان دو، سه سالی است آدرس خبرگزاری ایسنا را از یاد برده بودند».

وی همچنین درباره خداحافظی خود با کارکنان ایسنا هم گفت: «من حتما در آیین تودیع خودم در صورتی که برگزار شود، شرکت می‌کنم. به هرحال این مسئولیت یک امانت بوده است در دست من و من با طیب خاطر آن را به برادر عزیزی که از این پس مسوولیت را بر عهده دارد، تحویل خواهم داد».

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,