Saturday, 18 July 2015
28 October 2020
علی مطهری

«منتظر اعلام نظر وزارت اطلاعات درباره دستگاه شنود هستم»

2013 July 21

خبر / رادیو کوچه

«علی مطهری» نماینده مجلس شورای اسلامی که هفته گذشته با صدور بیانیه‌ای از نصب غیرقانونی تجهیزات شنود در دفتر کارش خبر داده بود، در مصاحبه‌ای گفت که منتظر اعلام نظر وزارت اطلاعات در این باره است.

به گزارش «خبرگزاری مهر»، آقای مطهری با بیان این که هنوز فرد یا گروه مشخصی به عنوان عامل کارگزاری تجهیزات شنود در دفتر کارش معرفی نشده است ابراز امیدواری کرد با وجود مدارک و آثار جرم روشن به زودی با تلاش وزارت اطلاعات که تنها مرجع قانونی پاسخگو در این گونه موضوعات است این کار انجام شود .

20121008-motahari-koochrh

«علی مطهری» در پاسخ به این سوال که «نتیجه تحقیقات درباره موضوع کارگذاری تجهیزات شنود در دفترش چه بوده است؟» گفت: «همانطور که آقای مصلحی وزیر اطلاعات گفته‌اند، ایشان پس از دریافت نامه  من بلافاصله دستور رسیدگی به این موضوع را صادر کردند».

وی افزود: «تا کنون واحد ذیربط در وزارت اطلاعات دو جلسه با من داشته‌اند و پی‌گیر مسئله هستند، اما هنوز فرد یا گروه مشخصی به عنوان عامل این حادثه تلخ معرفی نشده است و امیدوارم با وجود مدارک و آثار جرم روشن، به زودی با تلاش وزارت اطلاعات که تنها مرجع قانونی پاسخ‌گو در این گونه موضوعات است، این کار انجام شود تا اولا از تکرار این گونه حوادث جلوگیری شود و ثانیا برای دنیا روشن شود که نظام جمهوری اسلامی در مقابل نقض حقوق شهروندی و به مخاطره افتادن امنیت فکری و روانی شهروندان خود بی تفاوت نیست».

مطهری گفت: «من امیدوارم که این موضوع مشمول مرور زمان نشود، همچنین وزارت اطلاعات در این مورد دچار مصانعه و ملاحظه‌کاری و رودربایستی نشود و این حادثه، کار هر فرد یا گروهی بوده است اعلام کند تا حقیقت فدای مصلحت نشود، چرا که هیچ مصلحتی بالاتر از اجرای عدالت و قانون نیست».

وی افزود: «با شناختی که از آقای مصلحی و همکارانشان دارم به تحقق این امر امیدوارم. به هر حال منتظر اعلام نظر وزارت اطلاعات هستم».

بیشتر بخوانید:

«اعتراض علی مطهری به استراق سمع از دفتر کارش»«اعتراض علی مطهری به استراق سمع از دفتر کارش»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,