Saturday, 18 July 2015
02 December 2020
علی اکبر صالحی

«قراردادن حزب‌اله در لیست تروریستی اروپا غیرمنطقی است»

2013 July 23

خبر / رادیو کوچه

«علی اکبر صالحی» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، روز دوشنبه سی و یکم تیر ماه، اندکی پس از انتشار خبر گنجانده شدن شاخه نظامی «حزب‌اله لبنان» در لیست گروه‌های تروریستی اتحادیه اروپا، این اقدام را محکوم کرد.

به گزارش «خبرگزاری دانشجویان ایران»(ایسنا)، دکتر صالحی گفت: «این‌که به یک گروه مقاومت که علیه تجاوز و اشغال‌گری مبارزه کرده و حضوری قانونی با پشتوانه مردمی در حاکمیت لبنان دارد، برچسب تروریست زده شود؛ سست بودن مبانی منطقی این اقدام را روشن می‌کند».

salehi

وی ادامه داد: «وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا به زعم خود با این کار در صدد اثرگذاری بر تحولات منطقه‌ای هستند، در حالی که به دلیل فقدان تحلیل صحیح از این بحران‌ها، رویکرد اشتباهی اتخاذ کرده و سیاست برخورد دو گانه را به نمایش گذاشته‌اند».

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی اظهار داشت: «جمهوری اسلامی ایران ضمن تقبیح شدید این تصمیم وزرای خارجه اتحادیه اروپایی، معتقد است که این گونه اقدامات تغییری در ماهیت مردمی و حق طلبانه مبارزه آن‌ها نخواهد داد و قطعا این اقدام اتحادیه اروپا در جهت منافع نامشروع رژیم صهیونیستی و فشارهای حامیان این رژیم در اروپا خواهد بود».

دولت لبنان نیز پنج‌شنبه گذشته از اتحادیه اروپا خواسته بود تا از افزودن حزب‌اله به فهرست گروه‌های تروریستی چشم‌پوشی کند زیرا «حزب‌اله از اجزای اصلی جامعه لبنان است».

شاخه نظامی «حزب اله لبنان» با موافقت تمامی ۲۸ عضو اتحادیه اروپا، در لیست گروه‌های تروریستی این اتحادیه قرار گرفت.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment


  1. تهمورث
    1

    حضرتی صالحی ( بگوئید جمهوری اسلامی ) آنقدر که نگران منافع گروه های کور و کچل تروریست در اطراف و اکناف جهانند بفکر منافع ملک و ملت ایران نیستند حق دارند از مشتی رانده شده از عراق که بجای پایمردی به میهن آبا اجدادی بفکر تامین منافع آنطرف مرز هستند بیش از این توقعی نیست.بیاد دارم دهه هشتاد میلادی و حضرتی حسن نصرالله را که بزور سرش را روی شانه نگه میداشت و امروزه از خوردن حق ملت ایران آنچان توانمند است که بقول معروف گردنش را هم ساطور نمیزند.نمیدانم این ملت ایران تا کجا تاوان ندانم کاریهای سیاسیونش را پرداخت مینمای؟.