Saturday, 18 July 2015
26 May 2020
شاد و تندرست

«از بشاگرد تا تهران»

2013 July 25

اکبر ترشیزاد / رادیو کوچه

در پی اظهارنظرهای روز گذشته‌ی «مجید جلالی» در مورد پیچیده بودن وضعیت حضور «کریم انصاری‌فرد» در تیم تراکتورسازی به نظر می‌رسد که شرایط این بازیکن روز به روز بغرنج‌تر می‌شود. انصاری‌فرد به این دلیل که پس از زمان تعیین شده برای نقل و انتقالات، قرارداد خود را با تراکتور ثبت کرده است اجازه همراهی با این تیم را ندارد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

شنیده‌ها حاکی از آن است که قرار شده تا بزودی نشستی بین مدیران دو باشگاه پرسپولیس و تراکتورسازی و مسوولان فدراسیون برگزار شود تا تکلیف نهایی انصاری‌فرد مشخص شود. اما آنچه تاکنون مشخص است این است که این بازیکن یا باید به پرسپولیس برگردد یا اینکه شش ماه به دور از میادین باشد. نماینده‌ی باشگاه تراکتورسازی البته دیروز گفته است که به هیچ عنوان انصاری‌فرد را از دست نخواهند داد و او قطعن در تراکتورسازی خواهد ماند.

————————————————————————–

در همه جای دنیا و در فوتبال حرفه‌ای این امری مرسوم است که بازیکنان برای نقل و انتقال خود و جهت برگزیدن باشگاه آینده‌شان، مسایل مادی را سبک سنگین کرده و سپس در اینباره تصمیم بگیرند. جواد نکونام هم از این قاعده مستثنا نیست. کاپیتان تیم‌ملی اما برای رسیدن به اهداف اقتصادی خود از روش درستی بهره نگرفت و با بهانه کردن نام خلیج فارس و به بازی گرفتن احساسات ملی‌گرایانه‌ی مردم تلاش کرد تا به اهداف خودش برسد. خبرهایی به گوش می‌رسد که این بازیکن در دفتر مدیر عامل استقلال نشسته بوده و تا تلفنی از واریز نیمی از مبلغ قرار داد خود به حسابش مطمئن نشده با فتح‌اله‌زاده به توافق نرسیده است. نکونام حق دارد نگران طلب‌های خود باشد اما آقا جواد، شما را به هر چه باور دارید از باورها و احساسات پاک مردم مایه نگذارید.

20130725-shad va tandorost-Torshizad-az bashagard ta tehrana1

———————————

فریده شجاعی در گفت و گو با خبرگزاری‌ها درباره‌ی آخرین وضعیت کادر فنی تیم‌ملی فوتبال بانوان گفته است:

«هنوز تصمیمی برای کادرفنی نگرفته‌ایم چون قرارداد کاستا تا شهریور ماه است و تاکنون به ایران بازنگشته تا درباره وضعیتش صحبت کنیم. کاستا انتظاراتی که داشتیم را برآورده نکرد اما بررسی می‌کنیم که آیا می‌توانیم از این مربی پرتغالی در رده‌های پایه استفاده کنیم یا خیر؟»

نایب رییس بانوان فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که آیا فکر نمی‌کنید دو سکه که به فوتسالیست‌ها داده شد، پاداش کمی بود، اظهار کرد:

«این پاداش ربطی به فدراسیون نداشت. پاداش اصلی در تجلیل از قهرمانان داده خواهد شد. فدراسیون گفته است هر پاداشی که برای فوتسال مردان در نظر بگیرد همان را به فوتسال بانوان هم خواهد داد و هر زمان که پول باشد این قدردانی از سوی فدراسیون فوتبال انجام می‌شود.»

————————————————————————–

صحبت‌ها و دردل‌های بازیکنان تیم‌ملی فوتسال بانوان اما با نظرات فریده شجاعی در تضاد است. فهیمه زارعی از بازیکنان موفق تیم‌ملی فوتسال در گفت و گو با خبرنگاران ورزشی درباره مراسم تقدیر از فوتبال و فوتسال گفت:

«این مراسم واقعن برایمان خاطره انگیز و ماندگار شد. آنقدر از این مراسم خجالت کشیدیم و شرمنده شدیم که دیگر حرفی برای گفتن نداریم. من واقعن برایشان متاسفم که اینگونه از ما تجلیل کردند. ما این همه سال زحمت کشیدیم و در فوتبال قهرمان غرب آسیا شدیم، تجلیلی از ما نکردند و گفتند که غرب آسیاست و اهمیتی ندارد پس از آن در فوتسال نایب قهرمان آسیا شدیم گفتند که در ایران از تیم قدردانی می‌کنند و اینگونه از ما قدردانی شد به شکلی که حتی اسم ما را هم نخواندند.»

این ملی‌پوش با گلایه از مسوولان فوتبال، ادامه داد:

«باور کنید من هنوز پول بلیط‌هایم که در این مدت برای آمدن به اردو هزینه کرده‌ام را نگرفته‌ام. زمانی که کره‌جنوبی بودیم گفتند ایران که آمدید پول بلیط‌هایتان را می‌دهیم اما نه تنها از پول بلیط‌ها خبری نشد بلکه نه پاداش و نه تشکری در کار بود. حتی نگذاشتند که بر روی سکو برویم. من از روستای «بشاگرد» آمدم. احمدی‌نژاد می‌داند که بشاگرد کجاست. مسوولان به روی خودشان هم نمی‌آورند که من چه مسافتی را برای رسیدن به این مراسم طی کردم. خانواده‌ام و یک روستا منتظر بودند که به دختر روستایشان افتخار کنند و زمانی که از ما قدردانی می‌شود من را برای لحظه‌ای از تلویزیون ببینند اما با ما اینچنین برخورد شد. هزینه آمدن من به استادیوم آزادی حدود 500 هزار تومان شد. حتی پول بلیط هواپیما برای برگشت را نداشتم و مجبور شدم به ترمینال بروم تا به صورت زمینی به روستایم برگردم. وقتی مراسم تمام شد فدراسیون حتی نپرسید کجا می‌روید؟»

زارعی در پایان گفته است:

«گفتند با دو سکه از ما تقدیر می‌کنند که هنوز سکه‌ای هم به دست ما نرسیده است و من دست خالی به محل زندگی‌ام برگشتم.»

20130725-shad va tandorost-Torshizad-az bashagard ta tehrana2

————————————————————————–

استفاده از پوشش در سوپر لیگ بسکتبال بانوان امسال، تبدیل به سوژه‌ی داغی برای رسانه‌ها شده است. نازنین حسینی سرمربی تیم «رشدانه» گرگان با دفاع از این قانون گفته است:

«از نظر من این قانون باعث می‌شود بسکتبال بانوان در بین رسانه‌ها و مردم جایگاه خوبی را پیدا کند. استفاده از پوشش کمک فراوانی به افزایش مخاطبان و سطح کیفی بسکتبال بانوان می‌کند. زمانی که حضور عکاس و فیلبمردار در سالن‌های بسکتبال بانوان آزاد شود تصاویر در رسانه‌ها انتشار می‌یابد و مردم علاقمندی بیشتری به حمایت از تیم‌های بسکتبال بانوان و دنبال کردن نتایج مسابقات دارند. از دیگر سو با این کار اسپانسرهای مالی بیشتری راغب به سرمایه‌گذاری در حوزه بانوان می‌شوند و مهم‌ترین مشکل ورزش بانوان را تا حد زیادی حل می‌کنند.»

اجباری کردن پوشش البته مخالفانی هم دارد که یکی از آنها سرمربی تیم ملی جوانان بسکتبال است. فرانک طیاری در اینباره گفته است:

«به خاطر انجام چند بازی تدارکاتی نباید تمام بازیکنان چه ملی‌پوش و چه غیر ملی‌پوش را ملزم کنیم که در مسابقات سوپر لیگ از پوشش استفاده کنند و من مخالف این کار هستم. اگر ما هدف بلند مدت داشته باشیم اشکالی ندارد که از پوشش استفاده کنیم اما به خاطر انجام چند بازی تدارکاتی لزومی ندارد بازیکنان را در تنگنا قرار دهیم.»

او در ادامه افزوده است:

«اگر لباس طراحی شده مورد تایید قرار بگیرد و ما به مسابقات برون مرزی اعزام شویم می‌توانیم تنها یک ماه قبل از مسابقات تیم ملی را با این لباس‌ها تمرین دهیم. برای نمونه زمانی که مقرر شد سال گذشته ما به مسابقات صربستان برویم مدتی قبل از اعزام با لباس‌ها تمرین کردیم و در مسابقات با پوشش اسلامی شرکت کردیم. وقتی برنامه‌ای برای این فشاری که بازیکنان تحمل می‌کنند نداریم و تماشاگر مردی هم شاهد رقابت‌های سوپر لیگ نیست، دلیلی ندارد لیگ را با پوشش برگزار کنیم.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,