Saturday, 18 July 2015
21 January 2021

«بانک مرکزی ایران با یک انفجار دچار حادثه شد»

2010 February 18

واحد خبر / رادیو کوچه

مقارن ساعت سه بعد از ظهر امروز چهارشنبفه صدای انفجاری در چهار راه استامبول واقع در خیابان فردوسی تهران رفت و آمد‌ها را مختل کرد. این صدای انفجار که از داخل بانک مرکزی شنیده شد باعث گردید که کلیه کارکنان بانک را از داخل آن تخلیه کنند.

در حالی‌که نیروی انتظامی مسیرهای منتهی به محل را مسدود کرده است، تا این ساعت (7:20 دقیقه) به وقت محلی مسیر‌های منتهی به چهارراه استانبول از ترافیک زیادی برخوردار است. علت حادثه تاکنون به طور رسمی از سوی هیچ نهادی اعلام نشده است، اما برخی از خبرگزاری‌های داخلی وابسته به دولت علت انفجار را نشت گاز CO2  در محل زیر زمین آن اعلام کرده‌اند.

عکس تزئینی است

در خبری از سوی ایرنا به نقل از معاون عملیات فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ اشاره شده است که یک نفر در این واقعه کشته و یازده نفر مجروح شده‌اند.

هیچ گزارشی دال بر عمدی بودن این حادثه تاکنون اعلام نشده است

سرهنگ محسن خانچرلی روز چهارشنبه در ادامه به ایرنا گفته است: «بلافاصله پس از نشت گاز ماموران آتش‌نشانی در این محل حاضر شده و اقدام به انتقال مصدومان و یک کشته این حادثه از داخل زیرزمین بانک مرکزی کرده‌اند.»

یکی از شاهدان عینی در محل حادثه به رادیو کوچه اظهار کرد که تمام منطقه توسط عوامل نیروی انتظامی احاطه شده است و با گذشت ساعاتی از این حادثه هنوز از تعداد این افراد کاسته نشده. یک شاهد دیگر نیز که در زمان وقوع انفجار در محل حادثه بوده است به این رادیو اعلام کرد که اکثر شیشه های منطقه با این انفجار فرو ریخته است.

ذکر می‌شود شدت انفجار به حدی بوده است که تا شعاع چند کیلومتری صدای انفجار شنیده شده است. در حالی‌که پایگاه آتش‌نشانی 125 تهران اشاره می‌کند که در این حادثه انفجار و یا آتش سوزی رخ نداده است شاهدان بر این باور هستند که وقوع انفجار کاملن مشهود بوده است.

هیچ گزارشی دال بر عمدی بودن این حادثه تاکنون اعلام نشده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , 

۲ Comments


 1. ام
  1

  سلام
  انفجار نبوده
  سقوط آسانسور بزرگ چاپخانه بانک مرکزی بوده
  بر اثر سقوط سیستم پایپینگ CO به مشکل برخورد کرده و باعث مسمومیت کارکنان شده است
  مرگ ۱ نفر و بستری بیش از ۴۰ نفر در بیمارستان بانک ملی در همسایگی بانک مرکزی تایید شده است


 2. ام
  2

  سلام
  متاسفانه تعدای از افراد بستری شده در بیمارستان بانک ملی بدلیل شرایط ویژه ای که داشتند حالشان به وخامت کذارده است و تااین لحظه قربانیان این حادثه به ۵نفر بالغ شده است و بیمارستان بانک ملی در وضعیت دشواری برای درمان آنها قرار گرفته است.
  بر اساس گزارش تایید نشده معاون چاپخانه بانک مرکزی که دچار یخ زدگی شدید شده است در میان کشته شدگان امروز بوده است