Saturday, 18 July 2015
24 November 2020
اسماعیل احمدی‌مقدم

«هیچ نسبتی با احمدی‌نژاد ندارم»

2013 July 27

خبر / رادیو کوچه

«سردار اسماعیل احمدی‌مقدم» طی سخنانی در برنامه تلویزیونی شناسنامه که از سیمای جمهوری اسلامی پخش شد، شایعه باجناق بودنش با «محمود احمدی‌نژاد» را رد کرد.

به گزارش «خبرگزاری مهر»، رییس پلیس ایران در این باره گفت: «هیچ نسبت سببی و نسبی با رییس جمهوری ندارم و این موضوع تنها از سوی یک ضد انقلاب مطرح شد و هر چه جواب می‌دهم، افاقه نمی‌کند».

«اسماعیل احمدی مقدم» با اشاره به دیدارش با «حسن روحانی»، گفت: «به آقای روحانی گفتم احمدی نژاد در حوزه ماهواره و پوشش چالش داشت اما پلیس به دنبال چالش نیست. ما سیاست‌گذار نیستیم اما خوب نیست چند حرف مختلف از دل نظام بیرون آید؛ چرا که این باعث می‌شود مجرمان متجری شوند».

20130302-ahmadimoghaddam-koocheh

وی در پاسخ به این‌که چرا در بحث ماهواره‌ها برخورد فیزیکی صورت می‌گیرد، گفت: «پلیس بر اساس قانون تجهیزات گیرنده‌های ماهواره‌ای عمل می‌کند و اگر به ما بگویند برخورد نکن، ما برخورد نمی‌کنیم. ما در برابر جرایم مشهود وظیفه داریم بدون حکم قاضی برخورد کنیم به همین دلیل گفتیم وارد ساختمان‌ها نشوند و تنها دیش‌ها را از روی پشت‌بام‌ها جمع کنند، بعضی‌ها زرنگ بودند و رفتند دیش را در تراس قرار دادند و ما نیز به هر ابتکاری بود این دیش ها را جمع کردیم».

احمدی مقدم با بیان اینکه فکر نمی‌کردم نظامی شوم، در مورد ورودش به عرصه فعالیت‌های نظامی گفت: «خودم هم فکر نمی کردم روزی طلبه شوم چه برسد به اینکه نظامی شوم، طوفان حوادث و تقدیر همیشه انسان را جا به جا می‌کند. سه ماه آمدیم کمک نظامی دهیم و بعد هم از آیت اله جنتی پرسیدیم که آیا می‌توانیم برگردیم و به کار طلبگی ادامه دهیم که وی گفت اگر در آن‌جا به شما نیاز است برنگردید. بعد از غائله‌های ترکمن صحرا و کردستان نیز جنگ شروع شد که ما نیت کردیم تا جنگ هست برنگردیم. بعد از جنگ هم نیت نظامی‌گری نداشتم و پس از پایان جنگ امام پیام دادند که رزمندگان نظامی باقی بمانند».

وی افزود: «پس از جنگ نیز سپاه تشکیل شد و درجات آمد و ما جمع صد نفره نخبگان جنگ بودیم که در جلسه با مقام معظم رهبری، ایشان نقشه راه سپاه را تعیین کردند. در آخرین ملاقات با ایشان نیز فرمودند نیروهای انقلاب نباید به دیوار بازنشستگی بخورند. اینها باید هسته اولیه دفاع باشند».

احمدی مقدم افزود: «از شانزدهم فروردین سال ۸۴ سردار عبداللهی سرپرست نیروی انتظامی بود تا اینکه مقام معظم رهبری ۱۸ تیرماه من را احضار فرمودند و من به ایشان گفتم چون ناجا را می‌شناسم ترجیح می‌دهم به آن‌جا نروم و اگر مخیر به پذیرش هستم این پست را نمی‌خواهم که ایشان نیز گفتند نه و من از ۱۸ تیر ۸۴ به عنوان فرمانده ناجا انتخاب شدم».

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,