Saturday, 18 July 2015
02 December 2023
رهبر جمهوری اسلامی

«چرا مدعیان تقلب در انتخابات ۸۸ عذرخواهی نمی‌کنند»

2013 July 29

خبر / رادیو کوچه

«آیت‌اله علی خامنه‌ای» رهبر جمهوری اسلامی، روز یک‌شنبه ششم مرداد در دیدار با گروهی از دانشجویان، با اشاره به حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ گفت: «در بررسی آن حوادث تلخ، مسئله اصلی و عمده، قانون‌شکنی و رفتار غیر نجیبانه‌‌ی جماعتی است که در مقابل جریان قانون ایستادند و به ایران عزیز، لطمه و ضربه و خسارت وارد آوردند».

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی رهبر جمهوری اسلامی، وی اظهار کرد: «البته در حاشیه و گوشه و کنار یک حادثه ی بزرگ، ممکن است مسائلی روی داده باشد که گاه یک نفر مظلوم یا ظالم واقع شود اما در هر حال نباید مسئله اصلی بخاطر این مسائل گم شود».

khamenei20130728

وی افزود: «بارها و بارها این سوال را نه در مجامع عمومی بلکه به شکلی که قابل پاسخ دادن باشد مطرح کرده‌ایم پس چرا جواب نمی‌دهند؟ چرا عذرخواهی نمی‌کنند؟»

«آیت‌اله خامنه‌ای» ادامه داد: «در جلسات خصوصی می گویند تقلبی رخ نداده بود، پس به چه علت کشور را دچار آن ضایعات کردید و به لبه پرتگاه بردید؟».

گفتنی است که پس از انتخابات ریاست جمهوری خردادماه ۹۲، بسیاری از مقام‌های جمهوری اسلامی نتیجه‌ی این انتخابات را نشانه‌ی عدم تقلب در انتخابات ۸۸ دانستند و برخی چهره‌های سیاسی مانند «حبیب‌اله عسگراولادی»، خواستار توبه «میرحسین موسوی» و «مهدی کروبی» شدند. فاطمه کروبی در نامه‌ای به عسگراولادی، نوشت که همسرش «علیرغم همه سختی‌ها و ناملایمت‌ها، به عهد خویش با خدای خود و مردم پای‌بند است».

بیشتر بخوانید:

«گناه کروبی زود فهمی و بصیرت بود»«گناه کروبی زود فهمی و بصیرت بود»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,