Saturday, 18 July 2015
19 January 2021
وزیر بازرگانی:

«دلیلی برای افزایش قیمت کالاها در شب عید وجود ندارد»

2010 February 18

مهدی­ غضنفری؛ فراوانی کالا، عرضه را  با قیمت­های واقعی و عرضه مستقیم کالا را از ویژگی­های بازار دوره شب­ عید امسال برشمرد و گفت: «دلیلی برای افزایش قیمت کالاها در شب عید وجود ندارد».

به گزارش واحد مرکزی خبر، وزیر بازرگانی اطمینان داد که بازار شب عید به دلیل مراجعه بیش از حد مردم، بازاری برای ارزان فروشی است و فروشندگان می­توانند با کاهش حاشیه سود و فروش بیشتر، از سود دلخواهی برخوردار شوند.

وی افزود: «درشرایطی که تقاضای کالاهای مختلف نسبت به سال­‌های گذشته افزایش نیافته، اما عرضه بیشتر شده است و مستمر اطلاع­‌رسانی شود تا به خاطر موضوع هدفمند کردن یارانه‌­ها شرایط روانی گرانی در بازار ایجاد نشود.»

غضنفری برگزاری نمایشگاه‌های بهاره، تنظیم بازار میوه و مرکبات مورد نیاز شب عید و نظارت و بازرسی را سه برنامه وزارت بازرگانی برای تنظیم بازار شب عید اعلام کرد و خاطرنشان کرد بسته­‌های مواد غذایی در نمایشگاه­‌های بهاره با قیمت­‌های پایین­تر از بازار عرضه خواهد شد.

وزیر بازرگانی هم‌چنین اطمینان داد میوه­‌هایی را که مباشران، تشکل­‌ها و اتحادیه­‌ها از تولیدات داخلی ذخیره­‌سازی کرده‌­اند با قیمت مصوب و پایین‌­تر از بازار عرضه خواهد شد.

بر اساس اعلام وزارت بازرگانی قرار است 22 هزار غرفه در 300 نمایشگاه بهاره از دوازدهم تا بیست و سوم اسفند کالاهای پرتقاضای شب عید را با نرخ 10 تا 20 درصد پایین تر از قیمت بازار عرضه کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: ,