Saturday, 18 July 2015
22 January 2020
در شهر قامیشلو

«یکی از چهره‌های سیاسی کرد سوریه ترور شد»

2013 July 31

خبر/ رادیو کوچه

«عیسی حسو»، یک چهره عمده سیاسی کردهای سوریه، در شهر قامیشلو در شمال شرقی سوریه، در نزدیکی مرز ترکیه، در انفجار خودرو کشته شده است.

بنابه به گزارش سایت «فرات نیوز»، «عسیی حسو» عضو «کمیته روابط دیپلماتیک شورای عالی کرد» و عضو «دیوان مجلس خلق غرب کردستان و جنبش جامعه دموکراتیک ، روز سی‌ام جولای در پی یک بمبگذاری و انفجار خودروی وی، جان خود را از دست داد.

isa-hasoo

منابع کردی به خبرگزاری رویترز نیز گفته‌اند «عیسی حسو» در حال ترک خانه خود بود که بمب کارگزاری‌شده زیر خودرو او منفجر شد.

او که عضو کمیته روابط خارجی در شورای عالی کردهای سوریه بود، در زمان مرگ ۶۰ سال سن داشت، به خاطر انتقادهایش درباره نقض حقوق بشر در سوریه، بارها در دوره حکومت بشار اسد به زندان افتاد.

فعالان کرد در سوریه، آقای «حسو» را یک چهره میانه‌رو توصیف کرده‌اند.

در واکنش به ترور آقای «حسو»، گروه اصلی شبه‌نظامیان کرد سوریه که معروف به «واحدهای حمایت از ملت کرد»، خواستار تسلیحات شده است.

گروه «دیده‌بان حقوق بشر در سوریه» که مستقر در لندن است، می‌گوید این شبه‌نظامیان کرد از کسانی که اسلحه دارند خواسته است به صف آنان بپیوندند تا مناطق تحت حفاظت این گروه را از حمله‌های «شبه‌نظامیان حکومت اسلامی عراق و شام» شامل جبهه نصرت و دیگر پیکارجویان، حفظ کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,