Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
در مجلس شورای اسلامی

«مراسم تحلیف حسن روحانی برگزار شد»

2013 August 04

خبر/رادیو کوچه

«حسن روحانی» در مراسم تحلیف خود در مجلس شورای اسلامی از قدرت‌های خارجی خواست که به‌جای تحریم به زبان تکریم با جمهوری اسلامی سخن بگویند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا»، «حسن روحانی» بعدازظهر روز یکشنبه سیزدهم مرداد ماه در مراسم تحلیف خود در مجلس شورای اسلامی  اظهار کرد:  یکی از رویکردهای دولت تدبیر و امید، زمینه‌سازی برای مشارکت گسترده مردم است. در این رویکرد کارآمدی، شفافیت، فراهم کردن زمینه کسب و کار مناسب، ترویج فرهنگ کارآفرینی، تقویت سرمایه اجتماعی، دستیابی فزآینده به علوم و فنون و تامین رفاه عمومی اساس سیاستگذاری‌ها خواهد بود.

rohani

این خبرگزاری می‌افزایید، «روحانی» با اشاره به این که یکی از اهداف کلیدی دولت، مبارزه با فساد و تبعیض خواهد بود، خاطرنشان کرد: همه مسئولان دستگاه‌ها باید دست به دست هم دهند تا با فساد مبارزه شود. اگر با فساد مبارزه کنیم فعالیت اقتصادی مردم معنا پیدا می‌کند، از منابع ملی به درستی استفاده می‌شود، شایسته‌سالاری گسترش می‌یابد و عدالت و شکوفایی اقتصادی به ارمغان آورده می‌شود، در چنین شرایطی فقر و تبعیض از جامعه رخت می‌بندد.

«روحانی» همچنین با بیان این که یکی از سرمایه‌های کشور وجود اقلیم‌های مختلف فرهنگی است، افزود: ایرانیان آموخته‌اند که دوشادوش هم با افتخار زندگی کنند. در زمینه توسعه نقاط مختلف کشور اقدامات زیادی انجام شده، اما هنوز هم کاستی‌ها و نارسایی‌هایی وجود دارد. دولت تدبیر و امید بر این مبناست که زمینه استیفای حقوق افراد این مناطق را فراهم آورد و ارتقای کرامت و خلاقیت‌های فرهنگی و اجتماعی همه هموطنان را در سرلوحه کار خود قرار دهد.

وی در مورد روابط با قدرت‌های خارجی نیز گفت:  ‌به صراحت می‌گویم اگر پاسخ مناسبی می‌خواهید، نه با زبان تحریم بلکه با زبان تکریم با ایران سخن بگویید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    sB5qAC pzflsjktuuds, [url=http://chcfvkcqictp.com/]chcfvkcqictp[/url], [link=http://cgozklvdmmpd.com/]cgozklvdmmpd[/link], http://lzroabipcrut.com/