Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
سخنگوی کاترین اشتون

«در صورت رفع تردید دلیلی برای وجود تحریم ها نمی ماند»

2013 August 06

خبر/ رادیو کوچه

«مایکل مان»، سخنگوی «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از گفته های «حسن روحانی»، رییس جمهور جدید ایران در مراسم تحلیف اش استقبال کرده و گفته است اگر شک و تردید به اهداف اتمی ایران بر طرف شود، دلیلی برای وجود تحریم ها نمی ماند.

آقای «مایکل مان» روز دوشنبه چهارده مرداد ماه  به «بی‌بی‌سی فارسی» گفته است «ما حرف های رییس جمهور جدید را شنیدیم،  حرف های جالبی بود. ما همیشه به شریکان خود احترام می گذاریم.»

maiklman

«حسن روحانی»، رییس جمهوری ایران در سخنرانی مراسم تحلیف اش گفته بود که «شفافیت، کلید گشودن باب اعتماد است. شفافیتی که از آن سخن می‌گوییم، نمی‌تواند یک‌طرفه و بدون سازوکارهای اجرایی و عملی در روابط دوجانبه و چندجانبه باشد.»

سخنگوی «خانم اشتون» یک روز پس از سخنرانی آقای «روحانی» گفته: «دلیل تحریم ها شک و تردیدی است که در اهداف ایران دیده می شود. اگر این شک و تردید برطرف شود دلیلی برای وجود تحریم ها نیست.»

آقای «مان» گفته «ما می خواهیم ایران پیشنهادهای ما را قبول کنند و این به ادامه مذاکرات و در نهایت به یک توافق منجر شود. توافقی که در آن جامعه جهانی قانع می شود که فعالیت اتمی ایران هدف نظامی ندارد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,