Saturday, 18 July 2015
28 November 2020
دایره‌ی شکسته

«آموزش‌های ضروری»

2013 August 06

 مهشب‌تاجیک/ رادیو کوچه

تصاویر متحرک، اسلایدها و مدل­ها، برنامه­ های تلویزیونی و حتا تاترها، جدای از کارکرد هنری خود می­توانند کارکردهای آموزشی هم داشته باشند. زمانی که در جایگاه آموزش و اطلاع­رسانی قرار بگیرند هم می­توان به آن‌ها نگاهی را داشت که به فیلم و یا تاتر از منظر خوب یا بد می‌شود. درام‌ھای خوب و درام‌ھای بد وجود دارند، کتاب‌ھای خوب و کتاب‌ھای بد وجود دارند، فیلم‌های آموزشی خوب و فیلم‌ھای­ آموزشی بد وجود دارند، مطالعات بالینی خوب و بد وجود دارند، گروه‌های موسیقی خوب و گروه‌ھای­ موسیقی افتضاح وجود دارند و همین‌طور تا به آخر.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

ax 1نیازی به گفتن هم وجود ندارد که حتا به کارگیری رسانه‌ها با تعالیم خاصی که برای جذب مخاطب دیده‌اند، همیشه نتیجه‌ی لازم را نمی‌گیرند و بایستی تکنولوژی تعلیمی – آموزش‌ای باشد که در آن انسان، ماشین، متد و روش، و سازمان‌ها ھمه با ھم در جھت آموزش موثرتر و بهتر ھم ھماھنگ شوند.

در کشور ما که بالقوه آموزش‌های اخلاق‌گرایانه‌اش به وجود آورنده‌ی محدودیت و نفی مسایل جنسی است اما، هرگز فیلم‌هایی برای آموزش مسایل جنسی تدارک دیده نمی­شود و چنین ھماھنگی‌ا­ی وجود ندارد. ما نه تنھا دارای جمعیتی فاقد اطلاعات جنسی اولیه ھستیم، بلکه بسیاری از کشورهای پیشرفته مانند آمریکا هم دارای آمار زیادی از وجود اچ آی وی و حتا بارداری‌های زیر بیست سالگی هستند.

ax 2 پژوهشگران و مربیان مسایل جنسی مسوولند که راه‌های موثرتری را پیدا نمایند تا بتوان از تکنولوژی در آموزش مسایل جنسی به گروه‌های سنی خاص بهره جست. سوال اینجاست که چگونه ما می­توانیم تکنولوژی را در خدمت دست یابی به آموزش جنسی موثرتر و تاثیرگذارتر، مورد استفاده قرار دھیم؟ واقعیت این است که امروزه فیلم‌هایی و تصاویری مجزا از فیلم‌هایی که به پورن معروف هستند وجود دارند که آموزش‌های جنسی مناسبی می­دهند. فیلم ‌هایی که اطلاعات و دانش جنسی قابل اعتمادی را تعلیم می­دھند و مناسب کلاس‌ھای آموزشی و استفاده در خانه­ها، می­باشند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,