Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
حسن روحانی

«مسیر دوگانه‌ی آمریکایی‌ها، صداقت آنها را زیر سوال قرار می دهد»

2013 August 07

خبر/ رادیو کوچه

«حسن روحانی» در اولین نشست مطبوعاتی خود که بعداز ظهر روز سه‌شنبه پانزدهم مرداد ماه برگزار شد با بیان اینکه همه اقدامات دولت آمریکا را به دقت رصد خواهیم کرد و به اقدامات عملی سازنده و معناداری اگر وجود داشته باشد، قطعن پاسخ متشابه و متناسب از طرف ملت ایران داده خواهد شد، گفت: «مسیر دوگانه ای که آمریکایی ها در پیش گرفته‌اند آنها را به نتیجه ای نخوهد رساند و صداقت مقامات آمریکایی را زیر سئوال قرار می دهد.»

به گزارش «خبرگزاری مهر» «روحانی» در این نشست مطبوعاتی در پاسخ به خبرنگار «شبکه خبر»  که  آیا پرداخت مستقیم یارانه ها به شیوه فعلی ادامه خواهد یافت یا خیر؟ گفت:  «دولت در اولین جلسه اش که فردا برگزار می شود، موضوع یارانه ها را در دستور کار قرار داده است و یارانه به همان مقداری که تاکنون پرداخت می شده دولت مصمم است آن را ادامه دهد، البته با توجه به شرایط اقتصادی اقدامات مقتضی دیگر انجام خواهد شد».

rohani

«آقای روحانی» در پاسخ خبرنگار «شبکه المیادین» لبنان نیز که پرسید در جریان بحرانی که میان ایران و کشورهای عرب وجود دارد، چه برنامه ای برای بهبودی و بهتر کردن هر چه بیشتر روابط میان ایران، کشورهای عرب و منطقه دارید؟ پاسخ داد: «دولت آینده نسبت به روابط با کشورهای همسایه و کشورهای منطقه اهمیت قائل است و توسعه روابط با همسایگان جزو دستور کار دولت فعلی خواهد بود».

وی با بیان اینکه تلاش برای ایجاد آرامش و ثبات در منطقه و کاهش تنش های منطقه جزو اولویت ها و برنامه های این دولت خواهد بود، گفت: «در ملاقات هایی که طی یکی دو روز اخیر با کشورهای منطقه داشته ام، یکی از مواردی که مورد تاکید کشورهای منطقه هم بود، حضور فعال تر ایران برای ثبات منطقه و در نهایت توسعه در منطقه بود که دولت این راه و مسیر را آغاز خواهد کرد و ادامه خواهد داد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,