Saturday, 18 July 2015
28 November 2020
وزارت خارجه آمریکا

«شهروندان عادی نباید هدف حمله و یا مورد گروگان گیری قرار بگیرند»

2013 August 10

خبر/ رادیو کوچه

از ابتدای جنگ داخلی سوریه تا مدتی مناطق کردنشین آن کشور از جنگ به دور بود اما این اواخر جنگ به قسمتی از  مناطق کردنشین این کشور نیز سرایت کرد. گروه‌های جهادی اسلامی وابسته به القاعده که بیشتر آنها جنگجویان خارجی هستند نقشی اساسی در این جنگ دارند که سکوت جوامع غربی به ویژه آمریکا نگرانی کردها را به دنبال داشته.

روز جمعه نهم آگوست «بخش کردی صدای آمریکا» اعلام کرد «جانی دیلان» گزارشگر این رسانه در تماسی تلفنی که با وزارت خارجه آمریکا داشته، معاون سخنگوی این وزارتخانه در بخش خاور نزدیک با ارسال نامه ای ضمن محکوم کردن حملات اخیر از طرف تندرو‌های اسلامی به مردم عادی کرد در شهرهای «تل‌آرارن» و «تل‌حاصل» گفته است، این گونه جنگ افروزی‌ها و حملات، آشکار و واضح است و ما آن را محکوم می‌کنیم.

sorya

معاون سخنگوی این وزارتخانه در بخش خاور نزدیک با اشاره به اینکه از ابتدای این درگیری‌ها ایالات متحده آمریکا از شهروندان و اپوزسیون سوری خواسته است که خود را از جنگ و نزاع طایفه‌ای و نژادی به دور نگه دارند یاداور شده این درگیری‌ها به نفع حکومت بشار اسد است و نمی‌گذارد سوریه بعد حکومت اسد آینده‌ی روشنی داشته باشد.

وی افزوده است: «حفاظت از جان شهروندان عادی در جنگ بسیار مهم است و آنها نباید هدف حملات و یا مورد گروگان گیری قرار بگیرند. ما از تمامی گروه‌های درگیر در جنگ می‌خواهیم  با احترام به شهروندان عادی، فارغ از نژاد، جنسیت و یا مذهب برخورد بشود.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,