Saturday, 18 July 2015
14 May 2021
بدلیل وخامت وضعیت قلبی

«نیکو خردمند در بخش مراقبت‌های ویژه»

2009 August 17
20090817_news_kheradmand

عکس از ایرنا

«نیکو خردمند» بازیگر سینما و تلویزیون، بدلیل وخامت وضعیت قلبی به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شد. وی که از 18 مردادماه در بخش CCU بستری شده‌بود ، بعد از گذشت چند روز به بخش منتقل شد اما با وخامت اوضاع قلب وی به بخش مراقیت‌های ویژه بازگشت.

بازیگر فیلم «خاک آشنا» که این روزها بر پرده‌است، قرار بود به زودی و با بهبود حال عمومی‌اش مرخص شود. این بازیگر و دوبلور پیشکسوت طی چند‌ماهه گذشته به‌دلیل ناراحتی‌قلبی چندین‌بار در بیمارستان بستری شده‌است.

نیکو خردمند متولد 1311 در تهران و فارغ‌التحصیل رشته کارگردانی از رویال تئاتر است. وی خواهر آهو خردمند، بازیگر است. او فعالیت هنری خود را با گویندگی رادیو در سال 1337 آغاز کرد و به جای بازیگرانی همچون کلودیا کاردیناله، اوا گاردنر، الیزابت تیلور، فخری خوروش و… صحبت کرده است. هم‌چنین فعالیت در دوبله از سال 1339، اجرای نمایش‌های رادیویی از سال 1342 تا سال 1349 در برنامه دوم رادیو از جمله کارهای وی بوده است. کار بازی در سینما را از سال 1369 با فیلم در پرده آخر» به کارگردانی واروژ کریم‌مسیحی آغاز کرد.

بازی در چندین مجموعه تلویزیونی از جمله دزدان مادر بزرگ، آوای فاخته و فیلم‌های سینمایی مانند چند می‌گیری گریه‌کنی و ازدواج غیابی، باغ گیلاس، کت جادویی، آپارتمان، دزدان مادربزرگ، سفر پرماجرا، دختری به‌نام تندر، کاغذ بی‌خط، صبحانه برای دونفر، کافه ستاره از جمله فعالیت‌های وی در عرصه سینما و تلویزیون بوده است.

نبکو خردمند به خاطر بازی در دوفیلم «پرده آخر» و «بازیچه» موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگری جشنواره فجر شده‌است. وی هم‌چنین نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش دوم زن در چهاردهمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم غزال بوده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|