Saturday, 18 July 2015
26 November 2020
بررسی صلاحيت وزرا

«اهانت نمایندگان مجلس به همدیگر»

2013 August 13

خبر/ رادیو کوچه

نطق‌های نمایندگان موافق و مخالف درباره کلیت کابینه معرفی شده توسط رییس جمهور، اعتراض‌هایی را هم در داخل و هم در بیرون از مجلس به دنبال داشت.

نخستین روز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی حسن روحانی در مجلس شورای اسلامی، که روز دوشنبه بیست و یکم مرداد ماه برگزار شد متشنج، پرحاشیه و جنجالی بود.

یکی از بیشترین واکنش‌ها متعلق به نطق «علی‌محمد بزرگواری»، نماینده کهکیلویه و بویراحمد بود. او که به عنوان مخالف کلیت کابینه و برنامه‌های دولت آقای «روحانی» صحبت می‌کرد، از مهدی هاشمی، پسر اکبر هاشمی رفسنجانی به عنوان «دله دزد» نام برد.
آقای «بزرگواری» که از اعضای جبهه پایداری، تشکل مورد حمایت «محمدتقی مصباح یزدی» هم هست، در سخنرانی خود گفت که «حسن روحانی» نباید به «چاپلوسان» اهمیت دهد چون نماینده‌ای هست که تا دیروز دست احمدی‌نژاد را می‌بوسید و امروز چه حرف‌ها می‌زند.
او همچنین گفت که «هر وزیری بخواهد به منطقه من نگاه ویژه نداشته باشد با چماق لری با وی برخورد می‌کنم».

majls

«یونس اسدی»، نماینده مشکین شهر در تذکری بعد از سخنان نماینده کهکیلویه و عضو جبهه پایداری،‌ چاپلوس خطاب کردن نمایندگان دیگر را «عین بی‌تقوایی» دانست و گفت که خود آقای «بزرگواری» «دستمال‌کش» دولت احمدی‌نژاد بوده است.

«عطااله حکیمی»، نماینده رودبار هم مخالفت شدیداللحنی با کلیت کابینه آقای روحانی داشت.‌
او اکثریت کابینه پیشنهادی را از «حامیان فتنه» خواند. آقای «حکیمی» در نطق خود گفت که عضو ستاد انتخاباتی حسن روحانی بوده و خطاب به رییس دولت یازدهم گفت که «شما پیروزی‌تان در مرحله نخست را مدیون سخنان رهبری هستید.»
نماینده رودبار خطاب به رییس جمهور پرسید: «آقای روحانی چه خبر است؟ چه فکری در سر دارید؟ چرا به دنبال احیای فتنه هستید؟ آیا دنبال کودتای سفید هستید؟»
این سخنان با واکنش نماینده اردبیل مواجه شد که چنان فریادی در صحن علنی کشید که سکوت را برای چند ثانیه در مجلس حاکم کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , 

۲ Comments


  1. تهمورث
    1

    در مجلسی که جایگزین مجلس شورای ملی که جایگاه موتمن الملک ها , مستوفی ممالک ها, مدرس و تدین و غیره شده و در آن جمعی که نه از سر دانش و بینش بل بر اساس چاپلوسی و تملق و حرف حرف رهبر است به آن وارد شده اند جز این تصور دیگری نبود. البته گفته شود که در دارالشورای مشروطه نیز بودن کسانی با هوچی بازی و دادار دودر کار میکردند و حرف میزدند ولی تا آنجا که یاد دارم کمتر دهان به توهین های فردی و فامیلی میرسید و نیز سالیانی بعد شرط ورود به مجلس اطاعت از اوامر مولوکانه بود ولی قبول کنیم حداقل ظاهری را حفظ میکردند. برای تنی چند که تا دیروز طواف میدان بارفروشان بودند و با کاربرد ژ۳ و استفاده آن در پراکندن تظاهرات مردم تبدیل به سپاهی و بسیجی و از این راه وارد سطح مدیریت کشور شده اند و متاسفانه پس از سی سال هنوز هر را از بر تشخیص نداده اند بیشتر از این توقع نباید داشت . برای آنها خاکستر نشینی اقتصاد و یا بیسوادی دانشگاهیان و سایر مشکلات کلانی در مملکت وجود دارد در مقابل فتنه؟!! و کلماتی مسخره از این دست فرقی ندارد و ایکاش این اعمال از روی ایمان قلبیشان بود که متاسفانه چاپلوسی و نان به نرخ روز خوردن است.


  2. سعيد
    2

    دراینکه ایشان حرفهاى نامربوط ونادرست زده اندشکى نیست.چه که دله دزدمعناومفهوم خاص خودراداردوبرافرادمشخصى اطلاق مى شودوبه کسى که ببروبخورهاش زیرمیلیون نبوده دله دزدگفتن بدترین توهین به شخصیت اوست