Saturday, 18 July 2015
04 December 2020
وزیر پیشنهادی بهداشت

«در بخش علمی از مرز دانش برخی ازرشته‌ها فرا‌تر رفته‌ایم»

2013 August 14

خبر/ رادیو کوچه

وزیر پیشنهادی در بخش بهداشت و درمان گفت: وزارت بهداشت ۶ هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بدهکار است و هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان نیز به بیمه‌ها بدهکار است به همین دلیل معتقدم وزارت بهداشت نیازمند تحول درنحوه مدیریت است.

 به گزارش «خبرگزاری ایلنا»، «سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی» وزیر پیشنهادی درحوزه بهداشت و درمان روز سه‌شنبه بیست و دوم مرداد پس از نطق موافقان و مخالفانش در مجلس اظهار کرد: «متاسفانه بودجه و اعتبارات وزارت بهداشت در سال ۹۲‏، پنج درصد کاهش یافته است، این درحالی است که نرخ تورم افزایش یافته است و مشکلات مردم نیز زیاد شده است. وزارت بهداشت ۶ هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد، ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بدهکار است و هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان نیز به بیمه‌ها بدهکار است. به همین دلیل معتقدم وزارت بهداشت نیازمند تحول در نحوه مدیریت است.»

hashmi

این خبرگزاری همچنین گزارش داد، وزیر پیشنهادی در حوزه بهداشت و درمان با بیان اینکه در بخش علمی از مرز دانش برخی از رشته‌ها و تولید اقلام دارویی فرا‌تر رفته‌ایم و به پیشرفت دست یافته‌ایم، گفت: «نظام سلامت با چالش عمده‌ای مواجه است که این اشکالات بر نمایندگان پوشیده نیست. رتبه شاخص بهداشتی کشور ما در سطح بین‌الملل ۹۹ است درحالیکه این شاخص برای کشور ترکیه ۴۹ است. ما در عمل سزارین رتبه اول را در منطقه داریم یا در بخش مرگ و میر کودکان زیر ۵ سال رتبه چهارم که باید با تلاش به سند چشم‌انداز در افق ۱۴۰۴ دست یابیم تا در بخش درمان و بهداشت رتبه اول در منطقه کسب کنیم».

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,