Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
رییس پلیس راهور ناجا

«ایران در تصادفات جاده‌ای رتبه اول دنیا را دارد»

2013 August 16

خبر/ رادیو کوچه

ایران در حوزه تصادفات سالهاست جزو کشورهای است که رتبه نخست را در دنیا داشته‌ و این تصادفات بالا نیز باعث مرگ و میرهای زیادی شده است.

خبرگزاری «دانشجویان ایران ایسنا» روز جمعه بیست و پنجم مرداد ماه گزارش داد، «اسکندر مومنی» رییس پلیس راهور ناجا در مراسم بزرگداشت پیوند اعضا، ضمن انتقاد از تولیدات بی‌کیفیت و ناایمن خودروهای داخلی از کاهش تصادفات کشور به ازای هر ۱۰ هزار وسیله نقلیه به ۷ نفر خبر داد.

1

این خبرگزاری همچنین افرزود، «مومنی» با اشاره به آمار کشته‌شدگان در تصادفات جاده‌ای در سال ۸۵ با توجه به شش میلیون خودرو در کشور که بالغ بر ۲۷ هزار و ۸۵۰نفر کشته شدند، گفت: این آمار نشان می‌داد به ازای هر ۱۰ هزار وسیله نقلیه ۲۵ انسان در کشور کشته می‌شوند ولی در سال‌های اخیر و بر اساس آخرین آمار تصادفات در کشور تعداد کشته شدگان به ۱۹ هزار نفر رسید در حالی که تعداد خودروها ۱۰ میلیون دستگاه افزایش یافته است.

«اسکندر مومنی» اضافه کرده است: «حدود ۵۰درصد کشته‌های تصادفات در مسیر انتقال به بیمارستان رخ می‌دهد و نیمی از ۱۹ هزار کشته تصادفات کنونی کشور در راه انتقال به مراکز درمانی جان خود را از دست می‌دهند که می‌توان با ارتقای سیستم امداد و نجات جان ۱۰ هزار نفر را از مرگ نجات داد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,