Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
پنجاه و هفتمین روز تحصن

«آغاز اعتصاب غذای خشک برخی از پناهندگان ترکیه»

2013 August 16

خبر/ رادیو کوچه

در پنجاهمین روز تحصن ۷ نفر از پناهندگان سیاسی در ترکیه مقابل دفتر کمیساریای عالی پناهندگان – آنکارا، این پناهندگان اعتصاب غذای خود را آغاز کرده‌اند. «یوسف خیرخواهی»، فعال سیاسی چپ، «علی کریمی»، فعال سیاسی کرد به همراه خواهر، همسر و دختر دو ساله‌اش، «روژ عزیز کریم»، فعال سیاسی چپ عراقی و  «کیچی براهوی» فعال سیاسی بلوچ، که از روز بیستم خرداد ۹۲ تحصن خود را آغاز کرده‌اند، پس از گذشت ۵۷ روز و عدم توجه مسوولین کمیساریای پناهندگان سازمان ملل به خواست‌هایشان، طی بیانیه‌ای اعلان داشتند که از روز جمعه، ۲۵ مرداد ۹۲ ،دست  به اعتصاب غذای خشک خواهند زد.

 این پناهندگان، با طولانی شدن زمان رسیدگی به پرونده‌ی جایگزینی و انتقال آن‌ها به کشور سوم، خواهان رسیدگی و تعیین کشور مقصد توسط کمیساریای عالی پناهندگان هستند. لازم به ذکر است، که با وجود شرایط دشوار تحصن آن‌ها و همراهی زن و کودک که طی پنجاه و هفت روز گذشته از دسترسی به امکانات بهداشتی و تغذیه مناسب محروم مانده‌اند،این پناهندگان هیچ توجه و یا اقدامی از هیچ مقام مسوولی دریافت نداشته‌اند.

 

متن بیانیه منتشر شده :

ما پناهندگان ایرانی وعراقی مدت  ۵۷روزاست که درمقابل مقر سازمان ملل آنکارا /ترکیه تحصن کرده‌ایم در اعتراض به بی‌توجهی سازمان در جهت تحقق مطالبات بر حق ما که همان انتقال به کشور ثالث وبازگشایی پرونده های ماست اما این تحصن ازجانب این سازمان که داعیه ی حمایت ازحقوق بشر دارد مورد بی توجهی قرار گرفت درنتیجه بر آن‌ شدیم که از روز جمعه مورخه ۱۶/۸/۲۰۱۳ دست به اعتصاب غذای خشک نامحدود بزنیم و این در حالی است که برخی از متحصنین از بیماری‌های زخم معده ، ناراحتی قلبی ونارسایی کلیه رنج می برند ودر میان ما یک دختر بچه وجود دارد که قطعأ این صحنه‌های دل‌خراش تأثیرات جبران ناپذیری بر روح و روان او خواهد داشت.شایان ذکر است این اقدام ما کاملأ علی رغم میل باطنی ماست۰
پناهندگان ایرانی و عراقی متحصن در مقابل سازمان ملل انکارا/ترکیه

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,