Saturday, 18 July 2015
04 July 2020
نخست‌وزیر ترکیه

«آنکارا و قطر تنها حامیان دولت مرسی هستند»

2013 August 18

خبر/ رادیو کوچه

«رجب طیب اردوغان» نخست رزیر ترکیه اذعان کرد آنکارا به دنبال انجام اقدامات دیپلماتیک برای اعمال فشار بیشتر به دولت موقت مصر است که در پی کودتای نظامی قدرت را به دست گرفته است.

«روزنامه حریت»، چاپ آنکارا روز یک‌شنبه هیجدهم آگوست نوشت، رجب طیب اردوغان نخست‌وزیر ترکیه در جریان یک سخنرانی در بورسا گفت: «مسجد فتح قاهره هدف حمله قرار گرفت. عبادت‌کنندگان در این مسجد بی‌گناه هستند. مساجد در سوریه و مصر تخریب و منهدم شده‌اند. هیچ تفاوتی میان عبدالفتاح السیسی، وزیر دفاع مصر و بشار اسد، رییس‌جمهوری سوریه وجود ندارد. رهایی و رستگاری با سرکوب به وجود نمی‌آید.»

ardogan

نخست‌وزیر ترکیه با  طرفدار فراعنه خواندن دولت موقت مصر گفته است: «مردم می‌گویند ما خواهان احترام گذاشتن به آرای‌مان هستیم. اما آنها، مردم را تروریست می‌خوانند. اما من می‌گویم تروریسم دولتی در مصر هم‌اکنون وجود دارد. هم‌اکنون دو راه در مصر وجود دارد؛ آنهایی که طرفدار فراعنه هستند و آنهایی که پیرو موسی هستند».

نخست‌وزیر ترکیه با بیان اینکه ‌آنکارا و قطر تنها حامیان دولت مرسی هستند، از هلند و دانمارک برای موضعشان در جریان ناآرامی‌های اخیر در مصر قدردانی کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,