Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
تحصن مقابل دفتر کمیساریای عالی پناهندگان- آنکارا

«وخامت حال متحصنین در چهارمین روز اعتصاب غذا»

2013 August 20

خبر / رادیو کوچه

در چهارمین روز از اعتصاب غذای متحصنین مقابل کمیساریای عالی پناهندگان در آنکارا، وضعیت جسمانی آن‌ها به شدت رو به وخامت گذاشته است. حال جسمی «علی کریمی» با وجود زخم معده و «یوسف خیرخواهی» با مشکل کلیه رو به وخامت گذاشته است. حال عمومی دیگر اعتصاب کنندگان نیز نامساعد گزارش شده است.

refugees-turkey

بر اساس اخبار رسیده به «رادیو کوچه»، ظهر امروز، ۲۸ مرداد ٩۲، پس از چهار روز اعتصاب غذا، آمبولانسی برای امدادرسانی به پناهندگان متحصن در محل تحصن حاضر شده‌است که با ممانعت پلیس ترکیه پیش از مداوا و کمک‌رسانی، توسط پلیس به بیمارستان باز فرستاده شده است.

refugees-turkey1

در حال حاضر متحصنین با وجود وضعیت جسمی نامساعد همچنان در خیابان مقابل کمیساریای عالی پناهندگان آنکارا به حالت نیمه هشیار رها شده‌اند. این پناهندگان، «یوسف خیرخواهی»، فعال سیاسی چپ، «علی کریمی»، فعال سیاسی کرد به همراه خواهر، همسر و دختر دو ساله‌اش، «روژ عزیز کریم»، فعال سیاسی چپ عراقی و «کیچی براهوی» فعال سیاسی بلوچ، که از روز بیستم خرداد ۹۲ تحصن خود را آغاز کرده‌اند، با عدم توجه مسوولین به مطالبه‌ی آن‌ها جهت رسیدگی به پرونده‌ی پناهندگی و تعیین کشور مقصد توسط کمیساریای عالی پناهندگان از روز ۲۵ مرداد ٩۲، وارد اعتصاب غذای خشک شده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,